שתף קטע נבחר

אסור לישראל להצטרף למועדון של סין, איראן וסעודיה

אסור שבתואנת "מניעת תועבה", המוסכמת על הכל, תהפוך ישראל להיות חברה במועדון המפוקפק והאנטי דמוקרטי של מדינות כמו סין, איראן או סעודיה, שבהן מתקיימת הגבלה ממשלתית על תכני האינטרנט. בתוקף תפקידי כיו"ר ועדת הכלכלה לא אתן את ידי לצנזורה ולמניעת חופש מידע. ח"כ משה כחלון על הצעת החוק של ח"כ אמנון כהן בנושא הגבלת גישה לאתרי מין, הימורים ואלימות

בכתבה שפורסמה באתר זה ביום ב', בעניין הדיון שנערך בוועדת הכלכלה של הכנסת על הצעת החוק של ש"ס לחסום אתרי מין, הימורים ואלימות, צוטטתי בטעות כמי "שמציע להלאים את גוגל". אמירתי זו נאמרה בציניות וכביקורת על ההצעה האמורה, וחשוב להדגיש זאת מכיוון שמדובר בנושא רב חשיבות הנוגע לעתיד של כולנו.

 

ברור לכל שאנו מחויבים להגן על ערכי היסוד שלנו כחברה חופשית ומתקדמת. אלה כוללים מצד אחד את חובתנו כמחוקק להעניק את הכלים הנאותים לאזרחים, להורים, להגן על הדור הצעיר בכל יכולתנו, אך לא פחות חשוב מכך לבסס את האינטרנט כערוץ מידע חופשי ולמנוע רגולציה של המדינה שתאפשר תקדים מסוכן של צנזורה על תכנים כאלה או אחרים.

 

עוד בנושא זה:

 

פגיעה בעקרונות יסוד

עמדתי כיו"ר ועדת הכלכלה היא שבד בבד עם חקיקה נאותה ואכיפה נוקשה לגבי כל הפרה ועבירה

 הנוגעת בבטחונם של ילדינו, פיזית ונפשית, עדיין האחריות להגן על ילדינו מוטלת על כולנו, לא על "האח הגדול". אסור שבתואנת "מניעת תועבה", המוסכמת על הכל, תהפוך ישראל להיות חברה במועדון המפוקפק והאנטי דמוקרטי של מדינות כמו סין, איראן או סעודיה, שבהן מתקיימת הגבלה ממשלתית על תכני האינטרנט.

 

זה פוגע בעקרונות היסוד עליהן מושתתת החברה הישראלית: חברה פתוחה, דמוקרטית, שיש בה מקום לריבוי דעות. ברגע שייחצה קו אדום זה ויתופעל מנגנון שכזה, קשה יהיה למנוע שימוש אחר של בעלי אינטרסים בחסימת התכנים, כמו למשל מניעת מידע חיוני מהציבור, או חסימת תכנים פוליטים שאינם תואמים את עמדת השלטון.

 

כך שבבואנו להתמודד עם עניין מורכב זה יש לפעול בחוכמה ובזהירות. חובה עלינו להיזהר שמא נמצא את עצמנו שופכים את המים ביחד עם התינוק ופוגעים בעצמנו כמי שזכאים ליהנות מסך כל המידע הנתון לרשותנו. ולכן גם אמרתי לנוכחים בישיבה זו "תכף תרצו להלאים גם את גוגל", וחבל שאמירתי זו צוטטה בהקשר מוטעה.

 

הפתרון הנאות והחכם הוא להפריד בין הבעיה האמיתית ובין נסיונות אינטרסנטים להשתמש בבעיה זו כבתירוץ להגביל את חופש המידע בישראל. את הבעיה האמיתית – פשעי מין ופדופיליה - יש להכניע באמצעות אכיפה נוקשה המתבססת על חקיקה בלתי מתפשרת.

 

לחייב הספקיות להציע סינון תכנים חינם

ניתן לפתור את נושא התכנים הבעייתיים ברשת באמצעות הטלת חובה על ספקיות האינטרנט לאפשר

לגולשים להצטייד בתוכנות סינון תכנים שיינתנו בחינם כשירות חובה ולא בתשלום כפי שנעשה כיום ובאופן שיהיה נגיש ובולט באינטרנט.

 

על האינטרנט כמדיום חופשי הנועד למען הציבור ולשירותו חובה עלינו להגן. רק כך נשמור על צביונה הייחודי של מדינת ישראל כחברה החופשית היחידה במזרח התיכון. עובדת היותנו חברה חופשית היא זו שמאפשרת לנו את החוסן הרוחני הדרוש לנו כל כך בימים אלו.

 

כמי שמייצג תנועה שחרטה על דגלה את חופש הביטוי ואת התחרות החופשית, בתוקף תפקידי כיו"ר ועדת הכלכלה לא אתן את ידי לצנזורה ולמניעת חופש מידע.

 

ח"כ משה כחלון (ליכוד) הוא יו"ר ועדת הכלכלה של הכנסת

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי אלגרט
ח"כ משה כחלון
צילום: אלי אלגרט
מומלצים