שתף קטע נבחר

ישראל מימון פורש: "הייתה לי זכות גדולה"

מזכיר הממשלה מסיים היום את תפקידו וחולק שבחים לשני ה'בוסים' שרון ואולמרט. "זכות גדולה לכהן בשנים האינטנסיביות, פוליטית ומדינית". המחליף יהיה ככל הנראה עובד יחזקאל

מזכיר הממשלה בארבע השנים האחרונות, ישראל מימון, מסיים היום (א') את תפקידו. מימון יישאר בינתיים בלשכה, עד למציאת מחליף, בטרם שיקים משרד פרטי לייעוץ אסטרטגי. את מקומו יתפוס, ככל הנראה, המשנה לראש הסגל עובד יחזקאל.

 

מימון כיהן בתפקיד במשך ארבע שנים וארבעה חודשים. הוא הצטרף ללשכת ראש הממשלה ביוני 2002, עת נבחר כיועץ המשפטי של הלשכה. באוגוסט 2004 הוא החליף את דובי וייסגלס כמנהל בפועל של לשכת שרון. מימון כיהן בתפקיד עד הארוע המוחי השני של שרון, בתחילת ינואר אשתקד.


ארוחה לתפארת לסיום תקופה סוערת (צילום:משה מילנר לע"מ) 

 

מימון מסכם את תקופתו הסוערת בלשכה ומספר ל-ynet : "הייתה לי זכות גדולה לכהן כמזכיר הממשלה של מדינת ישראל בשנים האינטנסיביות, פוליטית ומדינית. הייתה לי הזכות הגדולה לעבוד לצידו של אריאל שרון, ממנו למדתי מה זה להגדיר יעד ולהגיע אליו בנחישות ובהתמדה. שרון הוא מנהיג משכמו ומעלה, אך הוא קודם כל אדם חם ואנושי, אני מתגעגע אליו".

 

מימון מספר כי לאחר אישפוזו של שרון - נפלה בחלקו הזכות לעבוד לצידו של אהוד אולמרט. "על אף הקשיים הרבים הן בתחום הפוליטי, הן מול מבקר המדינה והן נוכח הביקורת לאחר מלחמת לבנון השנייה, הוא ידע לעמוד בלחצים בקור רוח", מספר מימון.

 

המועמד להחליף את מימון הוא המשנה לראש הסגל בלשכה, עובד יחזקאל. יחזקאל הולך עם אולמרט כבר 15 שנים, מאז ימיו בעיריית ירושלים. בחודשים האחרונים הביא יחזקאל למספר הישגים פוליטיים. בין היתר סייע בייצוב המערכת הפוליטית לאחד דו"ח וינוגרד, פתר את משבר הסטודנטים וטיפל במשבר במשרד החינוך. יחזקאל שימש גם כגורם מרכזי בהרצת שמעון פרס לנשיאות. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ישראל מימון. פורש לעסקים
צילום: דודי ועקנין
עובד יחזקאל. המחליף המיועד
מומלצים