שתף קטע נבחר

העתירה נגד מזוז: הפרקליטות רוצה עוד זמן

אתמול הורה בג"ץ לפרקליטות המדינה ולקצב להגיש בתוך 24 שעות את התשובה לעתירה נגד עיסקת הטיעון עם קצב. כעת מבקשת הפרקליטות: תנו לנו עוד 48 שעות. גם פרקליטי הנשיא מבקשים ארכה. הפרקליטות מבטיחה: עד לדיון בבג"ץ לא יוגש כתב האישום המתוקן

פרקליטות המדינה פנתה הבוקר (יום ב') לבג"ץ וביקשה אורכה של 48 שעות בהגשת תשובתה לעתירות נגד עסקת הטיעון עם נשיא המדינה לשעבר, משה קצב. אתמול הורה לפרקליטות שופט בית המשפט העליון, סלים ג'ובראן, להגיש את תשובתה עד השעה 15:00 היום. כעת מבקשת הפרקליטות זמן נוסף, כיוון שלא תספיק להשלים את התשובה במועד. גם פרקליטי הנשיא מבקשים ארכה.

 

לצד הבקשה, ציינה הפרקליטות כי אין בכוונתה להגיש את כתב האישום המתוקן לבית המשפט השלום בירושלים עד לקיום דיון בעתירות.

 

אתמול המליץ שופט בית המשפט העליון, סלים ג'ובראן, על כך שהגשת כתב האישום נגד הנשיא לשעבר משה קצב בבית משפט השלום בירושלים תתעכב עד השעה 15:00 אחר הצהריים היום, לכל הפחות. זאת, עד להגשת תשובות המדינה לעתירות שהוגשו בידי התנועה לאיכות השלטון, שדולת הנשים בישראל וארגונים נוספים, נגד עסקת הטיעון. 

 

השופט קבע שיש להביא את העתירות לדיון בפני הרכב שופטים, וייתכן שהחלטה זו תעכב את הדיון למועד מאוחר יותר מהזמן שנקצב למדינה.

 

במקביל להתרוצצות המשפטית - גם בכנסת החל ויכוח באשר לזכויות הנשיא-לשעבר. חברים בוועדת הכספים החלו לגבש חוות דעת משפטית שתקבע האם בסמכות הוועדה לאשר שלילת זכויות מהנשיא לשעבר, זאת על רקע הרשעתו הצפויה בעבירות מין. את חמתם של חלק מחברי הכנסת עוררה במיוחד העובדה שקצב יהיה זכאי גם למימון של מזכירות על חשבון המדינה. "לממן לקצב מזכירות? זה להוסיף חטא על פשע", אומרת יו"ר סיעת מרצ, ח"כ זהבה גלאון.

 

אמש אמר ל-ynet פרקליט המדינה לעניינים פליליים, עו"ד יהושע (שוקי) למברגר, כי ייתכן שמזוז היה צריך לפעול אחרת. "אם אסתכל אחורה על הטעויות, אני חושב שבינואר כשהעברנו את טיוטת כתב האישום ששקלנו להגיש, היינו צריכים למתן יותר". בין היתר, סיפר גם על "אווירה לא נעימה" בפרקליטות לנוכח הפגנת ההמונים בכיכר רבין בתל אביב ביום שבת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
משיב לעתירה. קצב
צילום: איי פי
המתלוננת א'
צילום: ניב קלדרון
מומלצים