שתף קטע נבחר

על מה דיברו השופט בדימוס ברק ואהוד אולמרט?

על רקע העימות המתוקשר בין ראש הממשלה ושר המשפטים לבין נשיאת בית המשפט העליון, ל-ynet נודע כי נשיא בית המשפט העליון לשעבר נועד עם אולמרט

מצננים את הרוחות? ראש הממשלה, אהוד אולמרט, נפגש במהלך השבוע שעבר עם נשיא בית המשפט העליון לשעבר, אהרן ברק, - כך נודע ל-ynet. גורמים המצויים בפרטי הפגישה סיפרו כי כפי הנראה, ברק ביקש מאולמרט לדאוג להנמכת גובה הלהבות בין הנשיאה הנוכחית, דורית בייניש, לבין שר המשפטים דניאל פרידמן

 

ברק העלה את הדברים בפני אולמרט בעקבות פניות שקיבל מעמיתיו השופטים והמשפטנים, שביקשו להבהיר כי אין מקום לכך שהשר פרידמן  יתקוף באופן חזיתי, כהגדרתם, את בית המשפט העליון. עם זאת אמר ברק לראש הממשלה כי ישנם נושאים שפרידמן מקדם והם אכן ראויים, אך הדרך בה הוא מפנה ביקורת כלפי בית המשפט העליון הינה בעייתית.

 

עוד נודע ל-ynet כי סביב החוק שפרידמן יזם וקידם לקיצור כהונתם של נשיאי בתי המשפט לשבע שנים, התעורר כעס רב במערכת המשפטית. גורם משפטי בכיר אמר ל-ynet השבוע: "שמגר (מאיר, נשיא בית המשפט העליון לשעבר - א.ז) נדהם כששמע על כך".

 

החוק לקיצור כהונת הנשיאים היה סלע המחלוקת האחרון בין פרידמן לבייניש, אשר עוד לפני כניסתו של השר למשרד המשפטים התעמתו לא פעם ביניהם. בייניש ספגה כבר עם מינויה ביקורת מפרידמן ולאחר שהצליח לאחרונה העביר את חוק קיצור כהונת נשיאי בית המשפט העליון אמרה: "ההצעה מיותרת ואינה פותרת אף אחת מן הבעיות האקטואליות במערכת בתי המשפט".

 

מלשכת ראש הממשלה נמסר אמש בתגובה כי "אהרן ברק וראש הממשלה מקיימים יחסי חברות אישיים שנים רבות. במסגרת יחסים חבריים אלה, מתקיימים מדי פעם מפגשים פרטיים בין ראש הממשלה לנשיא בית המשפט העליון בדימוס. אין ראש הממשלה נוהג להגיב על שאלות הנוגעות ליחסיו האישיים, גם עם מר ברק".

 

בסוף השבוע עמדו בייניש ואולמרט במרכזו של דו-שיח מתוקשר בנושא מיגון העורף. אולמרט אמר כי אסור שבג"ץ הוא זה שיחליט על אופן המיגון וכי מדובר בנושא שהוא בחזקת אחריותה של הממשלה בלבד. בייניש השיבה כי אולמרט משתמש בנושא כדי לנגח את בית המשפט העליון ובתגובה הבהיר ראש הממשלה כי לא זו הייתה כוונתו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט. יפעל להרגעת הרוחות?
צילום: איי פי
ברק. קיבל פניות מאנשי משפט
צילום: דנה קופל
מומלצים