שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  ביממה: 9,000 גולשי ynet חתמו על כרטיס אדי

  גולשי ynet שנרתמו למשימה הגדילו ביממה האחרונה את מעגל החתומים על כרטיסי אדי ב-9,000 חתימות. "במשך 10 שנות קיומנו לא ראינו דבר כזה", אומרים במרכז הלאומי להשתלות. שר הבריאות: "ההישג מדהים, אני מאמין שנוכל לשלש את כמות החותמים"

  מאז עליית פרוייקט ההחתמה על כרטיס אדי לתרומת איברים, חתמו עד לרגע זה מעל 9,000 גולשים על בקשה לכרטיס אדי. מדובר בשיא במספר ההחתמות במרכז הלאומי להשתלות, המורגל בכמה מאות חותמים בחודש בלבד. היעד הוא להרחיב את מעגל החותמים ולהגיע לחצי מיליון בעלי כרטיס אדי בשנה הקרובה. 

   

  פרויקט ההחתמה הארצי של ynet בשיתוף עם מרכז ההשתלות הלאומי עשה הרבה יותר והיכה גלים בכל הארץ: הטלפונים במרכז הלאומי להשתלות אברים בתל אביב לא פסקו מלצלצל. אלפי אזרחים ועשרות ארגונים ואגודות ביקשו להירתם למבצע, לצרף חותמים נוספים ולהיערך למבצעי החתמות המוניים שיחלו בשבועות הקרובים.

   

  פרויקט תורמים לחיים:

   

  "זה מבצע מדהים שלא היה כמותו בישראל", אומרת דבורה שרר, דוברת המרכז הלאומי להשתלות, "שברנו את כל השיאים, לא הייתה כמות חתימות כזו מזה עשור בו המרכז קיים. אני מקבלת טלפונים מכל העולם במשך כל היום. כולם החלו להתעורר ולהירתם לנושא".

   

  "כל המדינה מדברת על הפרוייקט הזה", אומרת תמר אשכנזי, מנהלת המרכז הלאומי להשתלות, "אנחנו מוצפים באסמסים וטלפונים של פירגון מגופים גדולים מאוד במשק ובעולם התקשורת וכולם רוצים להירתם למשימת ההחתמה ההמונית. נאלצנו אפילו להפעיל עוד כוח אדם כדי להתמודד עם הכמויות האדירות של החותמים, מה שמצריך הנפקה מהירה של כרטיסי תורם לכל האלפים שחתמו".

   

  "ההיענות הזו נותנת לי אופטימיות מאוד מאוד גדולה", מוסיפה אשכנזי, "בעבר הייתה לי תחושה שנקצור את הפירות רק בעוד עשר שנים, כשיהיו מספיק בני משפחה שיבינו את חשיבות תרומת האברים. כעת יש לי תקווה שזה יכול לקרות כבר בעוד שנה, או אפילו מחר".

   

  גם שר הבריאות יעקב בן-יזרי התייחס למבצע: "שמעתי על ההישג המדהים. שיתוף הפעולה עם ynet הוכיח שאלפי אנשים מוכנים לחתום על טופס הסכמה להשתלת איברים אם רק יפושט התהליך. אני מאמין שבעתיד הלא רחוק נצליח להכפיל ואולי לשלש את מספר החותמים ובכך ניתן חיים חדשים למאות הממתינים להשתלה. זו פתיחה נאה ביותר של שנה חדשה ואני מודה לשותפים ליוזמה הברוכה. אומרים, המציל נפש בישראל כאילו קיים עולם ומלואו. תושבי ישראל מוכיחים כל פעם מחדש כיצד רוח הנתינה עדיין פועמת בקרבנו ואני משוכנע כי רבים נוספים ימשיכו להשתתף במבצע האדיר ויחתמו על כרטיס אדי".


   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  כרטיס אדי. 9,000 חותמים בתוך יממה
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים