שתף קטע נבחר

רצח תאיר ראדה: השופט ביקר את המשטרה

השופט של רומן זדורוב התפלא: אחת מחברותיה של הנערה תאיר ראדה טענה כי חברתה יודעת מי רצח אותה. עם זאת הנערה סירבה למסור את שמה של החברה. אמה של ראדה התפרצה על החוקר: "ברחתם מהאמת"

סגן נשיא בית-המשפט המחוזי בנצרת, השופט יצחק כהן, מתח היום (א') ביקורת חריפה על התנהלות המשטרה בפרשת רצח הנערה תאיר ראדה ז"ל. במהלך דיון בבית המשפט התברר כי נערה שמסרה עדות כי חברתה יודעת מי הרוצחים לא הוזמנה למסור עדות שניה. בעדותה היא סירבה למסור את שם החברה. ואז הטיח השופט בחוקרים: "למה לא הזמנתם אותה פעם נוספת? אני לא מבין את זה!".

 

הדיונים במשפט הרצח של תאיר, בו מואשם רומן זדורוב, התחדשו היום לאחר פגרה.

 התביעה זימנה לדוכן העדים את ד"ר בועז רוזמן, מתמחה בפסיכיאטריה שבדק את הנאשם רומן זדורוב, ואת פקד שי פלג, סגן ראש מחלק תשאול ביחידה המרכזית של מרחב גליל.

 

במהלך החקירה הנגדית של פלג, שנוהלה על ידי הסניגור דוד שפיגל, סיפר פלג כי תפקידו היה בין היתר לתאם חקירות תלמידי בית הספר. לדבריו, הוא חקר נערה בת 14, שלמדה יחד עם ראדה בחוג לדרמה. כחלק מעדותה סיפרה כי סמוך לשעת הרצח נכנסה לשירותים, מצאה את כל הדלתות נעולות ואז נקשה על אחת מהן.

 

עוד סיפרה כי שמעה מהחברה כי מי שרצח את ראדה הם נער ונערה מבית הספר. לדברי הנערה היא חוששת לדבר מפני שהיא וחבריה לשכבה קיבלו איומים. מהעדות שהוגשה לבית המשפט עולה כי פקד פלג שאל את העדה מי היא חברתה, אך היא סירבה למסור את שמה.

 

לפי החומר שהוגש לבית המשפט, הנערה סרבה בשלב זה להמשיך ולספר פרטים נוספים על הידוע לה. אז שחררו אותה החוקרים לביתה ואך שבעדותה עלו פרטים חשובים, לא הזמינו אותה למסור עדות נוספת. לשאלת השופט מדוע לא זומנה בשנית, ענה פלג: "נחקרו עוד בנות והתמונה היתה מלאה. גם זה שהיא נקשה על אחת הדלתות - מה זה משנה על איזו דלת היא נקשה". פלג טען בנוסף כי נתן לנערה את מספר הפלאפון שלו, ואף התקשר אליה כדי לקבל פרטים נוספים.

 

בסיום הדיון פנתה אמה של תאיר, אילנה, אל פלג וצעקה לעברו בכעס: "היום אני רואה מה עשיתם בחקירה. ברחתם מהאמת. אני שואלת אותך, הרצח של תאיר לא היה מספיק חשוב כדי שתחקרו אותו כהלכה?". פלג השיב: "עצוב לי לשמוע את הדברים האלו ממך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אילנה ראדה. "הרצח לא חשוב?"
צילום: חגי אהרון
צילום: ודים דניאל
זדורוב. מואשם ברצח
צילום: ודים דניאל
מומלצים