שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  צילום: ויז'ואל/פוטוס

  מירי מסיקה: טרגדיה של אחד - הצלת חייו של אחר

  אני מאוד הייתי רוצה שאם חס וחלילה יקרה לי משהו, הלב שלי ימשיך לפעום במישהו אחר, אומרת מירי מסיקה, שעד לפני זמן קצר בכלל לא היתה מודעת לכל הנושא של השתלות אברים

  חתמתי במקרה

  "האמת שעד לפני זמן קצר בכלל לא הייתי מודעת לנושא תרומת אברים. לא מזמן ניגש אלי מישהו ברחוב, הציג את עצמו וסיפר לי על אדי ותרומות אברים ופשוט חתמתי. על המקום"

   

  הסיבה

  "שמע, מצד אחד זה מורכב, הטרגדיה של בן אדם אחד היא הצלת חייו של מישהו אחר. אבל כמה שזה מורכב זה הכי פשוט בעולם, אם אפשר להציל חיים צריך לעשות זאת".

   

  ההתלבטויות

  "מפחיד לחתום ולהגדיר כבר עכשיו מה יקרה אחרי שנמות. שלא נפתח פה לשטן. אבל הפחד הזה הוא משהו פרימיטיבי שקיים בכולנו. אני זוכרת שכשחתמתי ממש רעדה לי היד, אבל זה פחד שהוא לא רציונאלי. אני מאוד הייתי רוצה שאם חס וחלילה יקרה לי משהו, הלב שלי ימשיך לפעום במישהו אחר אם זה יהיה אפשרי. אם יש אפשרות להציל חיים של מישהו אין פה בכלל שאלה. זה חיים ומוות והתשובה ברורה".


  ואהבת לרעך כמוך. מירי מסיקה (צילום: דנה קופל)

   

  פגשתי בחולה

  "אני מכירה מישהו שכרגע זקוק להשתלת כבד. התור ארוך מאוד ופתאום אתה מתחיל להבין כמה הוא תלוי בדבר הזה. חיים שלמים של בן אדם תלויים בתור הזה להשתלה. זה יכול להימשך שנים ואפשר גם לאבד את החיים בדרך. האיש הזה במצב מאוד קשה. הוא יודע שאין דרך אחרת, רק השתלה. הוא יודע שהוא תלוי בתרומות של אנשים ובטוב ליבם. זאת תחושה בלתי נסבלת, להיות תלוי בין חיים למוות".

   

  פרויקט תורמים לחיים:

 1. ביממה הראשונה למבצע: 9,000 גולשים חדשים הצטרפו לאדי
 2. רוצים לדבר על זה? היכנסו לפורום אדי ב-ynet
 3.  

  התרומה והדת

  "אני יכולה להבין למה הדתיים מסתייגים מזה אבל ברגע שהרבנים הוציאו פסק הלכה שקבע כי תרומת איברים זאת מצווה גדולה אז גם זה פתור. לא מזמן שמעתי על מקרה נורא מרגש של אנשים דתיים שתרמו את אבריי בנם. האברים שלו הצילו שישה אנשים בתרומת קרניות, עיניו, ליבו וריאותיו. ומדובר כאן באנשים מאוד דתיים. זה נורא ריגש אותי".

   

  מילה לספקנים

  "אני מציעה לכל המתלבטים לחשוב כאילו הם זקוקים להשתלה, כאילו הם יושבים ומחכים. אם, חס וחלילה, מישהו במשפחה שלי יצטרך שאני אתרום לו כליה, אני לא אחשוב פעמיים. זה ואהבת לרעך כמוך. כשאדם מחכה להשתלה כל העקרונות לא משנים. זה עניין של הישרדות. זאת הנתינה הכי גדולה שאפשר לתת בחיים האלה. אם יש הזדמנות לתת משהו שהוא באמת עד הסוף זה מרגש וזאת אפילו חובה. במיוחד במדינה כמו שלנו שחיי אדם פה הם דבר מאוד נזיל, אתה לא יודע מה יקרה ואם אפשר להציל חיים אז התשובה ברורה. בנוסף, האברים של האדם שאתה אוהב מכל ממשיכים לפעול ולשרת מישהו אחר. זה מאוד מרגש בעיני, כמו להעניק לעצמך חיי נצח או לפחות חיים שניים. אני חתמתי אז כל אחד יכול".

   


   

   

  כבר חתמו על כרטיס אדי ומפצירים גם בכם להציל חיים:

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  זה מרגש וזאת אפילו חובה. מירי מסיקה
  צילום: קרן נתנזון
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים