שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  צילום: ויז'ואל/פוטוס

  זבולון אורלב: אפילו הרבנות ממליצה לחתום על אדי

  "תרומת אברים היא לא סיסמא. היא מתכון בדוק להצלת חיים", אומר יו"ר המפד"ל, ח"כ זבולון אורלב ושולל את השמועות על מגבלות דתיות לחתימה על כרטיס אדי. "הרבנות הראשית מעודדת חתימה וכל המקיים נפש אחת, כאילו קיים עולם ומלואו"

  החתימה

  "חתמתי על כרטיס אדי במרץ 2005. הנושא עלה אז לסדר היום בעקבות מספר מקרים בהם אזרחים נפטרו בשל מחסור באברים לתרומה. זה נגע בי, ולכן החלטתי לקום ולעשות מעשה אישי ולחתום על כרטיס תורם".

   

  ההתבלטויות

  "למען האמת, לא היו לי התלבטויות. מרגע שהתוודעתי למקרים שהזכרתי, החלטתי מיידית לחתום על כרטיס תורם. היה ברור לי לחלוטין הערך שעמד לנגד עיני: שכל המקיים נפש אחת, כאילו קיים עולם מלא. הלוואי, וביום פקודתי אוכל לקיים כמה נפשות".

   

  התגובות

  "יש אנשים שמופתעים לגלות שחתמתי על כרטיס אדי. הם אומרים: אתה גם חבר כנסת, ועוד דתי... לצערי בתרבות הישראלית עדיין אני מרגיש יוצא דופן. זו עובדה. אזרחי המדינה, למצער, מפגרים באופן משמעותי בחתימה על כרטיסי תורם ביחס לאזרחי ארצות המערב. אולי זה בגלל אמונות תפלות ואולי בגלל שלא הסבירו להם מספיק. אני מקווה שהקמפיין הנוכחי של ynet יסיר את הספקות וסימני השאלה ויגדיל באופן משמעותי את מספר החותמים".


  הרבנות מעודדת חתימה על כרטיס אדי. אורלב (צילום: דפנה מקל)

   

  מילה לדתיים

  "יש שמועה שכביכול ישנן מגבלות דתיות לחתימה על כרטיס תורם של אדי. צריך לומר בפירוש: הרבנות הראשית מעודדת חתימה על כרטיס תורם. זאת כיוון שבכרטיס, אדם דתי יכול לחתום על תרומת אבריו בתנאי שרָב, על פי בחירת המשפחה, ייאשר את התרומה כאשר היא לצורך השתלה בלבד.

   

  "לכן, לדעתי, לא זו בלבד שלציבור הדתי אין מגבלות בחתימה על כרטיס תורם, אלא שחלה עליו המצווה של הצלת נפש. מִשכך אני קורא לכל הציבור הדתי שומר תורה ומצוות להיות מוביל בחתימה על כרטיס תורם של אדי כמהלך מוסרי של שמירת על ערך החיים".

   

  פרויקט תורמים לחיים:

 1. ביממה הראשונה למבצע: 9,000 גולשים חדשים הצטרפו לאדי
 2. רוצים לדבר על זה? היכנסו לפורום אדי ב-ynet

   

  פגשתי בחולה

  "אני מכיר באופן אישי ידידים וקרובי משפחה שהם מושתלי כליות ומושתלי קרניות, שזכו להשתלות בארץ בזכות אדי, כך שעבורי אין מדובר בשאלה תאורטית בלבד, אלא במציאות חיים שאני מכיר מקרוב".

   

  מרגיז אותי

  "מרגיז אותי שגם בסוגיה מוסרית שכזו יש פוליטיקאים שמתחילים לעשות חשבונות קטנוניים ולנהל פנקסנות כנגד הציבור הדתי. ראוי שבמקום זאת, כל מנהיג יעודד את ציבור תומכיו - תוך הפגנת דוגמא אישית - לחתום על כרטיס תורם".

   

  מילה לספקנים

  "צריך להבין: תרומת אברים היא מתכון בדוק להצלת חיים. זוהי אינה סיסמה. הרפואה המתקדמת והטכנולוגיה הרפואית הקיימת כיום יכולה להבטיח איכות חיים והארכת חיים לאנשים שזקוקים לתרומת אברים.

   

  "אין שום סיבה שהעם היהודי יחפש אברים בעולם כולו. הוא יכול למצוא אותם בישראל, מדינת העם היהודי, על ידי כך שאזרחי המדינה יהיו ערבים איש לרעהו ויחתמו על כרטיס תורם".

   


   

   

  כבר חתמו על כרטיס אדי ומפצירים גם בכם להציל חיים:

   


 3. לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  "אין סיבה שהעם היהודי יחפש אברים בעולם". זבולון אורלב
  צילום: דפנה מקל
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים