שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  אולמרט: "בקליק אחד אתם יכולים להציל חיי אדם"

  ראש הממשלה אולמרט התגייס ליוזמה המשותפת של ynet והמרכז הלאומי להשתלות "אדי", והקליט בערב החג פנייה אישית אל הגולשים - הקוראת לכם להיענות למבצע ולחתום על "כרטיס אדי". בשבעה ימי המבצע נרשם בטופס המקוון ב-ynet מספר חסר תקדים של חותמים: יותר מ-14 אלף גולשים!

  בשבעה הימים שעברו מאז השיק ynet את הפרויקט "תורמים חיים" המשותף עם המרכז להשתלות "אדי" הדהים הציבור הישראלי שוב ביכולתו לזנוח בבת אחת כל יריבות ולהתלכד סביב מטרה אחת - הצלת חיים: נכון להיום, ערב חג סוכות (ד'), שבוע מאז הושק הפרויקט, נוספו ל-380 אלף התורמים הוותיקים במאגר של המרכז להשתלות "אדי" יותר מ-14 אלף בעלי כרטיס חדשים(!), כולם גולשי ynet שחתמו באמצעות הטופס המקוון שהעלינו בערוץ הבריאות.

   

  עם השקת הפרויקט סימן יון פדר, העורך הראשי של ynet, את יעד המטרה למיזם בצירופם של 120 אלף חותמים חדשים למאגר של "אדי" בתוך שנה. בכך ניתן יהיה להבטיח מאגר לאומי של לפחות חצי מיליון נושאי "כרטיס אדי" בישראל, שהביעו במפורש את הסכמתם לתרום מאבריהם אחרי מותם ולהציל חיי אדם.

   

  אלפי הגולשים שנענו ליוזמה כבר בשעות הראשונות מאז הושקה - הדהימו את כל הגופים המעורבים בה. בתוך שבוע ימים בלבד גדל המאגר של "אדי" ב-12 אחוז ממספר היעד הסופי לכל הפרויקט. אם יישמר קצב ההרשמה הזה גם בהמשך השנה - מקווים במערכת ynet ובמרכז הלאומי להשתלות "אדי" להכריז על מאגר תורמים מחודש, שעובר בהרבה את היעד, הרבה יותר מחצי מיליון מצטרפים חדשים.

   

  פרויקט תורמים לחיים:

   

  במקביל להרשמה הנמרצת, גרר הפרויקט התעניינות חובקת עולם בנושא, ומאות אזרחים מן השורה, בעלי השפעה ונציגי ארגונים ביקשו לרתום את משאביהם לטובתו. משרד הבריאות נאלץ לתגבר מיידית את מוקד ההחתמה של "אדי" וגייס מספר רב של מוקדנים נוספים בניסיון לעמוד בקצב ההרשמה המהיר.

   

  "ההשפעה של המבצע המשותף עם ynet, חצתה מזמן את גבולות ישראל", מספרת דבורה שרר, מנהלת השיווק של המרכז הלאומי להשתלות אברים. "מתקשרים אלינו בכל יום אנשים מחו"ל שקוראים את הכתבות ב-ynet, ומספרים לנו על התגייסות מקומית בקהילות ובמדינות בהן הם גרים, שמיועדות להחתמות המוניות על 'כרטיס אדי'. זה מאוד מאוד מרגש אותנו, לא ציפינו להד כל-כך גדול ונרחב".

   

   

  ערב סוכות, התגייס גם ראש הממשלה אהוד אולמרט ליוזמה, ולבקשת ynet, בחר לפנות אישית אל הגולשים, ולגייסם למשימה. בדבריו מסביר ראש הממשלה את החשיבות הרבה שיש להסכמה מראש לתרום אברים אחרי המוות, ומציין כי הוא ורעייתו עליזה מחזיקים בעצמם "כרטיס אדי" כבר שנים. אולמרט מפציר בגולשים להצטרף ליוזמה ולחתום בעצמם באמצעות הטופס המקוון באתר.

   

  דברי ראש הממשלה לגולשי ynet:

   

  "גולשים יקרים,

   

  מאז ראשית השנה הזו, חייהם של 12 אנשים ניצלו כתוצאה מתרומות אברים.

   

  בסוף - זאת ידיעה קטנה בעיתון. בשביל 12 האנשים האלו - זו היתה תקופה ארוכה של ייסורים, של חוסר ודאות, של סבל, של ציפיה אין-סופית ושל הצלה ברגע האחרון.

  ההצלה הזו התאפשרה כי היו אנשים שחתמו על כרטיס אדי והתחייבו לתרום איברים לאחר מותם.

   

  380 אלף ישראלים כבר עשו זאת. גם אני, גם רעייתי עליזה חתמנו על כרטיס אדי כבר לפני שנים לא מעטות.

   

  אני רוצה לנצל את ההזדמנות הזו ולומר לכם - אתם יכולים לעזור להציל חיי אנשים, הרבה אנשים. זה דבר שאני מציע לכל אחד ואחד מכם לשקול זאת. אתם לא צריכים לקום, אתם לא צריכים לנסוע, אתם לא צריכים להתקשר. כאן , כשאתם גולשים, קליק אחד כשאתם יושבים על הכיסא, ויכול להיות, יכול להיות, שהיצלנו חיים של עוד אדם.

   

  אנא".

   


   

   

  כבר חתמו על כרטיס אדי ומפצירים גם בכם להציל חיים:

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  נושא עמו כרטיס אדי כבר שנים. אולמרט
  צילום: אלכס קולומויסקי
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים