שתף קטע נבחר

מקורבי רה"מ על החקירה: זה ניסיון לפוטש

בסביבתו של ראש הממשלה, הנחשד בקבלת מימון כפול מכמה גופים לנסיעותיו והעברת חלק מהכסף לנסיעות משפחתיות, זועמים על הפרקליטות והמשטרה: "יש פה ניסיון לבצע פוטש ולהדיח ראש ממשלה מכהן". רה"מ אמר למקורביו: "בחיים לא לקחתי מהם אגורה. אספתי תרומות, וכל מה שקיבלתי זה החזר הוצאות. עכשיו עשו אותי פושע"

"יש פה ניסיון לבצע פוטש ולהדיח ראש ממשלה מכהן". כך אמרו היום (שבת) ל-ynet גורמים המקורבים לראש הממשלה, אהוד אולמרט, בעקבות חשיפת פרשת הנסיעות החדשה, שבגינה נחקר אולמרט אתמול בידי המשטרה. דברי המקורבים כוונו לפרקליטות ולחוקרי המשטרה, המנהלים את החקירה בנושא.

 

פרשת "אולמרטורס":

 

מקורביו של אולמרט מתחו ביקורת חריפה על המשטרה, וציינו כי ראש הממשלה פעל במשך שנים ארוכות כדי לגייס כספים בהיקף מאות אלפי דולרים עבור העמותות ששמן נקשר בפרשה. על פי החשדות החדשים שנחקרים זה שבועות, אולמרט ובני משפחתו נהנו ממאות אלפי דולרים שהתקבלו במרמה, כאשר כמה גופים התבקשו במקביל לממן מסעות רשמיים לחו"ל בעת תפקידיו הקודמים. בין הגופים הממשלתיים שמימנו לכאורה את הנסיעות: אקי"ם, על"ה, האגודה למען החייל, משרד התמ"ת, מכון ויזנטל ו"יד ושם".

 

"אולמרט לא לקח כסף מהגופים האלה", אמרו מקורבים לראש הממשלה.

"כל מה שהוא לקח מהם זה אלפיים דולר עבור הוצאות, שכלל לא כיסו את כל ההוצאות שלו במהלך הנסיעות שערך כדי לגייס כספים לעמותות".

 

אולמרט עצמו, שנפגע והופתע מן החקירה החדשה, אמר במהלך סוף השבוע בשיחות סגורות כי כל חייו פעל כדי לסייע לגופים הללו וכדי לאסוף עבורם תרומות. "בחיים לא לקחתי מהם אגורה", הדגיש ראש הממשלה באוזני מקורביו. "הופעתי בשביל הגופים האלה, אספתי תרומות, וכל מה שקיבלתי זה החזר הוצאות. עכשיו עשו אותי פושע". גורמים המקורבים לראש הממשלה ציינו כי לאחר חשיפת הפרשה החדשה, "לאולמרט מתחיל להימאס". עם זאת, ציינו, "ראש הממשלה לא מתכוון להתפטר מתפקידו".

 

גורמים בסביבתו של אולמרט מכחישים כי את טענת המשטרה, לפיה הציגו החוקרים ראיות לכאורה על מאות אלפי שקלים שהגיעו לכסיו. "מדובר בשישה או שבעה כרטיסי טיסה ליוון, בסך כולל של כמה אלפי דולרים", אמרו גורמים המקורבים לאולמרט. "גם הכרטיסים האלה שולמו באמצעות נקודות שצבר ראש הממשלה במהלך השנים".

 

"דנינו דיבר על טלנסקי - ללא קשר"

עוד הביעו הגורמים כעס על כך שהחקירה, שהוצגה כדחופה לפני החקירה הנגדית של מוריס טלנסקי, כלל לא עסקה בפרשה הנושאת את שמו. עו"ד אלי זהר, פרקליטו של אולמרט, פנה לראש אגף החקירות, ניצב יוחנן דנינו, וביקש לדחות את החקירה עד לשובו של אולמרט מהביקור בצרפת. דנינו סירב,

 והסביר כי לפרשה קשר הדוק עם החקירה של טלנסקי. "ראש הממשלה לא נשאל אף שאלה על טלנסקי", אמרו גורמים המקורבים לאולמרט. "בסוף התברר כי לא היה כל קשר בין מה שאמר דנינו לחקירה שהתבצעה".

 

במערכת הפוליטית תהו בסוף השבוע כיצד ינהג אולמרט לאחר חשיפת הפרשה החדשה. מקורבי ראש הממשלה אמרו היום כי "אין כרגע כוונה לעשות שום צעד דרמטי או דרסטי". עם זאת, העריכו מקורבי ראש הממשלה כי עד סוף חודש יולי הוא צפוי להודיע אם בכוונתו להתמודד על ראשות קדימה, כאשר ההערכה היא כי הוא יודיע שאין בכוונתו לעשות כן. "עד עכשיו התחושה היתה שהוא מתכונן להתמודדות", אמר גורם המקורב לאולמרט בקדימה. "כעת גוברת התחושה שהוא לא יתמודד". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט. נפגע
צילום: רויטרס
חוקרי המשטרה מגיעים למעון רה"מ, אתמול
צילום: אוריה תדמור
מומלצים