שתף קטע נבחר

אמו של קונטאר: "אלף ברכות לנסראללה"

"אין גבול לשמחתי היום. כבר שלושה ימים אני מקבלת טלפונים מפלסטין, תימן ומרוקו", צהלה אמו של המחבל ששוחרר. אחיה של המחבלת דלאל מוגרבי, שגופתה הושבה ללבנון: "הכיבוש עוד ייעלם, נקבור אותה בפלסטין"

אל צהלות השמחה, החגיגות ושלטי הברכות בלבנון ובעזה הצטרפה בצהריים (יום ד') גם אמו של סמיר קונטאר, ששיבחה את מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה על "ההישג העצום".

 

 

בראיון לתחנת הטלוויזיה חיזבאללה "אל-מנאר", אמרה אמו של קונטאר, המכונה גם אום ג'אבר: "אין גבול לשמחתי היום, איני יכולה להביע את רגשותיי. זוהי חירות מלאה. כבר שלושה ימים אני מקבלת טלפונים מתושבים בפלסטין, תימן, מרוקו ומדינות אחרות מתושבים שמברכים אותי, ואני מברכת אותם".


רשת אל מנאר מדווחת על העסקה, וגילויי השמחה (צילום: AFP)

 

אום ג'אבר ציינה את פעולתו של נסראללה, והוסיפה: "אני מברכת אלף פעם את מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה על הישגו העצום שהשיג באמצעות מאמציו, חוכמתו וכבודו. אני מברכת גם את לבנון ואת הכפר עביה, מקום הולדתו של סמיר".

 

עסקת השבויים - הסיקור המלא:

 

ראש הממשלה הפלסטינית, אסמאעיל הנייה, כינס מסיבת עיתונאים במחנה הפליטים אל-בוריג' ברצועת עזה, בביתה של פלסטינית ש"אימצה" את קונטאר. "זהו ניצחון לתרבות העמידה האיתנה שלא נכנעת לוויתורים", אמר. "זהו יום של האומה הזאת, שרשמה ניצחון בשחרור האסירים והשבת גופות הלבנונים, הפלסטינים התימנים והפקיסטנים.

  

"פלסטין יצאה לעת חדשה. סמיר קונטאר, הגיבור העצום הזה אשר הקריב שלושים שנה מחייו למען הסוגיה הפלסטינית הוא אגדה בייסורים שנשא בכלא. מהבית הנחוש הזה, אנו מברכים את 'אום ג'אבר'", ומדגישים - לא נוותר על אסירינו. על הישראלים לדעת שהם ישלמו מחיר בתמורה לעסקת חליפין. מה שקרה היום זה תקדים ופריצת דרך בעמדתה של ישראל, והיא נותנת לנו תקווה".


שלטי החגיגות: עצב בישראל, שמחה בלבנון (צילום:  רויטרס)

 

גם במשפחת מוגרבי, שגופת בת משפחתם דלאל הוחזרה היום ללבנון, הביעו קורת רוח רבה. פאדי מוגרבי, אחיה של המחבלת שביצעה את הפיגוע בכביש החוף ב-1978, אמר בשיחת טלפון לאל-ג'זירה כי "דלאל תיקבר באופן זמני בלבנון, ובעתיד תועבר לפלסטין.  

 

"תמיד ציפינו ליום הזה שבו נקבל אותה, הכיבוש עוד ייעלם. זהו ניצחון גדול, ואנו גאים בכך. תודה לאל, ההתנגדות האיסלאמית הצליחה להשיג זאת. אני פונה לאחינו בפלסטין, בחמאס ובפתח – אחדו את השורות, ההתנגדות היא הדרך שלכם".

 

שמחה ברצועה

זמן קצר לאחר שעסקת החילופים בין ישראל לחיזבאללה יצאה לפועל, שיגרו גם הפלסטינים ברכות חמות לחיזבאללה

ולמנהיג הארגון, חסן נסראללה, על שהצליחו לגרום לישראל לשחרר אסירים. בעזה חולקו לתושבים סוכריות.

 

מנכ"ל המשרד לענייני אסירים בממשלת פיאד, זיאד אבו אל-עיין, מבכירי הפתח בשטחים, אמר הבוקר: "הפלסטינים מברכים את חיזבאללה ואת מנהיגו ומשגרים ברכות לכל העם הלבנוני ולכל הפלסטינים עם השלמת העסקה ושחרור הגיבורים, ובראשם מנהיג האסירים סמיר קונטאר". הוא הוסיף כי היום יתקיימו בשטחים תהלוכות שמחה והזדהות לאות השלמת העסקה. 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קונטאר. שוחרר הבוקר
צילום: באדיבות השב"ס
שער הניצחון שהוצב בלבנון
צילום: AFP
אנשי חיזבאללה מתכוננים לחגיגות
צילום: רויטרס
מומלצים