שתף קטע נבחר

"לבית חולים באשדוד אין מקום או הצדקה קיומית"

אופוזיציה מפתיעה להקמת בית חולים באשדוד מצד מנהלי בתי החולים הממשלתיים בישראל. במכתב נרגש לשר הבריאות שהגיע לידי ynet, כותבים מנהלי איכילוב, שיבא, נהריה ואחרים: הקמת בית החולים תהווה "טעות ובכייה לדורות". ראש עירית אשדוד בתגובה: "אני קורא למנהלי בתי החולים לחזור בהם מהתבטאותם האומללה"

לא תאמינו מי נגד הקמת בית החולים באשדוד: בעקבות פרסום השלב הראשון במכרז להקמת בית חולים באשדוד בשבוע שעבר פונים עכשיו מנהלי בתי החולים הממשלתיים לשר הבריאות בקריאה נרגשת לעצור את הליכי המכרז לפני שבית החולים באשדוד יקום ויהפוך ל"טעות ובכייה לדורות".

 

 

במכתב ששלחו מנהלי בתי החולים הממשלתיים לשר הבריאות יעקב בן-יזרי ולשר האוצר רוני בר-און הם מסבירים כי לבית חולים באשדוד "אין מקום ולא הצדקה קיומית". מנהלי בתי החולים מתלוננים כי ישנם ויכוחים על תקציב

מערכת הבריאות ועל כל תוספת של מיטת אשפוז או יחידות חדשות, אך נמצא כסף להקמת בית חולים חדש.

 

בנוסף הם מתלוננים שבית החולים החדש יחריף עוד יותר את המחסור ברופאים ובאחיות, "הדבר היחידי שיקרה כתוצאה מהקמת בית החולים, היא תחרות לא הוגנת על כוח אדם זה ומשיכת כוחות הרפואה המפעילים היום את כל בתי החולים בסביבה, בהסכמים שאינם תואמים את הסכמי השכר המקובלים במערכת הציבורית אל עבר בית החולים באשדוד".

 

על המכתב חתומים מנהלי בתי החולים הממשלתיים, ביניהם פרופ' גבי ברבש, מנהל איכילוב, ד"ר יצחק זיידס, המשנה למנכ"ל שיבא, ד"ר מסעד ברהום מנהל בית החולים בנהריה, ד"ר שמעון שרף, מנהל ברזילי ומנהלים נוספים.

 

אחד ממנהלי בתי החולים החתומים על המכתב אומר ל-ynet: "לא ניתן לדבר בנשימה אחת על כך שלא ממגנים את בית החולים באשקלון ומצד שני בונים בית חולים באשדוד". עוד ציין כי הקמת בית חולים באשדוד תייקר את ההוצאה הלאומית לבריאות. "ההיגיון של המהלך להקמת בית החולים באשדוד לא ברור ולא שקוף", הוסיף המנהל.

 

בשנת 2002 חוקקה הממשלה חוק הקובע כי יוקם בית חולים באשדוד. משרד האוצר התנגד להקמת בית החולים וניסה באמצעות חוק ההסדרים לעכב את הקמת בית החולים. לפני כשנה בעקבות עתירת תושבי אשדוד לבג"ץ חודש התהליך של הקמת בית החולים. במהלך תקופה זו נמנעו בתי החולים הממשלתיים להתייחס לנושא.

 

ממשרד האוצר נמסר בתגובה: "נפעל לקידום המכרז בצורה המיטבית ביותר לאור החוק והחלטת בג"ץ. נפעל לפי לוחות הזמנים שקבעה ועדת המכרזים".

 

ממשרד הבריאות נמסר: "אנו פועלים על פי החוק הקובע כי יש להקים בית חולים באשדוד".

 

תגובת ראש עירית אשדוד צבי צילקר: "אני קורא למנהלי בתי החולים לחזור בהם מהתבטאותם האומללה, הקוראת לחתירה נגד קיום חוק במדינת ישראל, ופוגעת בשירותי הרפואה בישראל. מי שמדבר על כך שלא ממגנים את בית החולים באשקלון, שכח או שמא לא למד את הערכות והיערכות מערכת הביטחון, למצב עתידי בו ערים רבות, גם כאלה שיש בהן בתי חולים, עלולות להיות מאוימות בטילים או רקטות. לא רק אשקלון עומדת בפני איום שכזה.

 

"אשדוד תיאבק על זכותה לבית חולים. בימים אלו אשדוד מתקרבת להכריז על רבע מיליון תושבים, זאת לעומת העיר נהריה שמנהל בית החולים בה יוצא נגד הקמת בית החולים באשדוד. אנו נבחן את התנהגותו של מנהל המחוז, ד"ר שמעון שרף בחומרה, ונבדוק האם הוא לא פעל בניגוד לסמכותו גם כמנהל מחוז וגם כמנהל בית החולים תוך שהוא מתיר לעצמו לצאת בקריאה נגד קיום החוק".

 

ד"ר יחיאל לסרי, יו"ר מטה המאבק להקמת בית חולים באשדוד ומ"מ ראש העיר מסר בתגובה: "מפתיע אותי לראות כי רופאים במדינת ישראל הפכו להיות כלכלנים ופוליטיקאים ושכחו את שבועתם ותפקידם להצלת חיי אדם. זהו יום עצוב למערכת הבריאות במדינת ישראל. כרופא וכמי שנשבע להציל חיי אדם אני מתבייש, כי הפוליטיקה ושיקולים לא עניינים חדרו למסדרונות בתי החולים בישראל". 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אשדוד רוצה בית חולים, אבל האם הקמת בית החולים מוצדקת?
צילום: לימור אדרי
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים