שתף קטע נבחר

לואיס המילטון אלוף הפורמולה 1

הנהג הבריטי הצעיר של קבוצת מקלארן, שכשל בדרך לאליפות סנסציונית במירוץ האחרון של העונה הקודמת, כמעט וחזר על טעויות העבר אך לבסוף השיג את מבוקשו. מקום חמישי במירוץ הנועל של העונה הספיק לו כדי לצבור יותר נקודות מפיליפה מאסה מקבוצת פרארי

לואיס המילטון, בריטי צעיר בן 23, הוא אלוף העולם במירוצי פורמולה 1. נהג מקלארן שחום העור, שכבר אשתקד - בעונתו הראשונה באליפות - כמעט וזכה בתואר, עשה את מה שנדרש ממנו. המילטון סיים במקום החמישי במירוץ נעילת העונה שנערך בברזיל, ומנע למעשה כל אפשרות זכיה מפיליפה מאסה עם הפרארי. מאסה ניצח אמנם את המירוץ באופן משכנע, ואילו סבסטיאן ווטל בטורו-רוסו עקף את המילטון שתי הקפות לסיום במה שנראה כאחת הדרמות הגדולות של בהיסטוריה של האליפות. העקיפה אמורה הייתה להוריד את נהג המקלארן למקום השישי, שימנע ממנו את האליפות, אך טימו גלוק בטויוטה, שהקדים את השניים על המסלול, האט כנראה ואפשר להמילטון לזכות באליפות.  

 


לואיס המילטון. מה שלא הצליח בעונה הקודמת, הסתדר מצוין העונה

 

לואיס המילטון, 174 ס"מ של גובה ו-68 ק"ג של כישרון מוטורי יוצא דופן, זכה בגיל 10 באליפות ראשונה בקריירה - אליפות מירוצי הקארטינג של בריטניה. בגיל 13 זכה לחוזה סנסציוני עם קבוצת העל מקלארן. רון דניס, מנהל הקבוצה, זיהה את הכישרון הענק והצעיר והחתים אותו על חוזה חסר תקדים, תוך שהוא מבטיח לו תמיכה מקצועית ופיננסית לקריירה.

 

למירוץ הנועל של העונה זינק המילטון רק מהמקום הרביעי, בזמן שפיליפה מאסה, יריבו היחיד, מזנק מהמקום הראשון. מאסה, שפיגר באליפות בשבע נקודות לפני המירוץ, ידע כי הוא חייב לנצח או לסיים במקום השני. כל תוצאה אחרת הייתה מכתירה את המילטון ללא קשר לביצועיו על המסלול בסאו פאולו. במירוץ עצמו עשה מאסה את שנדרש ממנו, וניצח ללא בעיות כלשהן. שבר ענן לפני פתיחת המירוץ והחלפת הצמיגים של כל הנהגים, לא מנעו ממנו לפרוץ קדימה כמתוכנן ולהוביל לכל אורך המירוץ מבלי להסתכן אפילו לרגע.

 

אבל השאלה הגדולה הייתה מיקומו של המילטון, שניסה - ובהצלחה רבה במהלך מרבית המירוץ - לשמור על עצמו מצרות. המילטון ומקלארן נקטו באסטרטגיית מירוץ שמרנית, והקפידו לשמור על "סביבה נקיה" מנהגים אחרים. אלא שהשמרנות הזו כמעט ועלתה להם באליפות, לאחר שהפסידו אותה בעונה שעברה במירוץ האחרון. סבסטיאן ווטל בטורו-רוסו תקף את המילטון בהקפות האחרונות, עקף אותו לבסוף שתי הקפות לסיום ונראה כמעניק את האליפות לפיליפה מאסה. אלא שהקפה איטית מאד של טימו גלוק בטויוטה, לאחר שהימר על צמיגים "יבשים" במסלול שהפך חלקלק עקב טיפות גשם, אפשרה להמילטון לעקוף ולסיים חמישי - בדיוק המקום לו היה זקוק כדי להבטיח אליפות.

 

שני סיים פרננדו אלונסו עם הרנו, לפני קימי רייקונן בפרארי השנייה. סבסטיאן ווטל סיים רביעי, לפני לואיס המילטון וטימו גלוק בטויוטה. הייקי קובליינן ממקלארן ויארנו טרולי בטויוטה השניה סיימו במקומות שביעי-שמיני בהתאמה.

 

ערוץ הספורט - בדיחה עצובה

ומילה אחת של אכזבה לסיום. ערוץ הספורט הישראלי, המעביר את מירוצי הפורמולה 1 ומרבית מקצי הדירוג בשידור ישיר לכל הצופים, בחר להעביר את שידור המירוץ לערוץ ספורט-לייב הסגור לצופים שאינם מנויים. זאת, במקביל למסע פרסום מקיף של חברת yes, אשר קראה לחובבי הפורמולה 1 לעשות מנוי ולצפות כך במירוץ. רבות נאמר ונכתב בנושא זליגת תכנים מערוצים פתוחים לכל לערוצי תשלום - במקרים רבים תוך התעלמות בוטה מחוקי הרגולציה או מעונשים צפויים. בערוץ הספורט הבהירו כי לא הייתה להם ברירה, עקב החובה הרגולטורית לשדר מספר משחקי כדורגל בערוצים הפתוחים. אלא שלא הבהירו מדוע אם כך לא פתחו את ערוץ ספורט-לייב לצפייה בחינם, רק לזמן המירוץ. התנהלות ערוץ הספורט במקרה זה ראויה לכל גינוי. על ידי חובבי ספורט בכלל, וחובבי מירוצים בפרט.

 

מירוץ ברזיל, התוצאות

 

1. פיליפה מאסה, פרארי, 10 נקודות

2. פרננדו אלונסו, רנו, 8 נקודות

3. קימי רייקונן, פרארי, 6 נקודות

4. סבסטיאן ווטל, טורו רוסו, 5 נקודות

5. לואיס המילטון, מקלארן, 4 נקודות

6. טימו גלוק, טויוטה, 3 נקודות

7. הייקי קובליינן, מקלארן, 2 נקודות

8. יארנו טרולי, טויוטה, נקודה אחת

 

אליפות הנהגים - דירוג סופי

 

1. לואיס המילטון, מקלארן, 98 נקודות

2. פליפה מאסה, פרארי, 97 נקודות

3. קימי רייקונן, פרארי, 75 נקודות

4. רוברט קוביצה, ב.מ.וו, 75 נקודות

5. פרננדו אלונסו, רנו, 61 נקודות

6. ניק היידפלד, ב.מ.וו, 60 נקודות

6. הייקי קובלניאן, מקלארן, 53 נקודות

8. סבסטיאן ווטל, טורו-רוסו, 35 נקודות

 

אליפות הקבוצות - דירוג סופי

 

1. פרארי, 172 נקודות

2. מקלארן, 151 נקודות

3. ב.מ.וו, 135 נקודות

4. רנו, 80 נקודות

5. טויוטה, 56 נקודות

6. טורו רוסו, 39 נקודות

7. רד-בול, 29 נקודות

8. וויליאמס-טויוטה, 26 נקודות

 

עונת 2008 - דיווח מכל מסלול

 

 1. אוסטרליה - לואיס המילטון
 2. מלזיה - קימי רייקונן
 3. בחריין - פיליפה מאסה
 4. ספרד - קימי רייקונן
 5. טורקיה - פיליפה מאסה
 6. מונאקו - לואיס המילטון
 7. קנדה - רוברט קוביצה
 8. צרפת - פיליפה מאסה
 9. בריטניה - לואיס המילטון
 10. גרמניה - לואיס המילטון
 11. הונגריה - הייקי קובליינן
 12. ספרד (ולנסיה) - פיליפה מאסה
 13. בלגיה - פיליפה מאסה
 14. איטליה - סבסטיאן ווטל
 15. סינגפור - פרננדו אלונסו
 16. יפן - פרננדו אלונסו
 17. סין - לואיס המילטון

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המילטון - אלוף ראוי
צילום: רויטרס
ynet רכב בפייסבוק
לוח winwin
מומלצים