שתף קטע נבחר

מקיין מכיר בהפסד: ניצחון אובאמה - רגע היסטורי

המועמד הרפובליקני לנשיאות נשא נאום צנוע ונוגע ללב מול קהל תומכיו באריזונה. הוא קרא לעם האמריקני להתאחד סביב הנשיא הנבחר ולקח אחריות מלאה על תבוסתו: "הכישלון רק שלי"

המועמד הרפובליקני לנשיאות ארצות הברית, הסנאטור ג'ון מקיין, הכיר הבוקר (יום ד') בהפסדו בבחירות לברק אובאמה. אחרי שטילפן אליו באופן אישי ובירך אותו על בחירתו לנשיא ארצות הברית, נאם מקיין מול תומכיו באריזונה והכריז כי אמריקה עדה היום ל"בחירה היסטורית". 

 

"הגענו לסוף של מסע ארוך", אמר מקיין לתומכיו. "העם אמר את דברו בקול ברור.

לפני זמן קצר התקשרתי לסנאטור ברק אובאמה כדי לברך אותו על בחירתו לנשיא המדינה שאנחנו אוהבים כל כך", הוסיף מקיין וזכה לקריאות בוז מהקהל. הוא ציין כי "היו אלו בחירות היסטוריות, ואני יודע להעריך את המשמעות של בחירת אפרו-אמריקני לנשיא".

 

הבחירות בארה"ב - סיקור מקיף ב-ynet:

 

מקיין נאם מול מאות מתומכיו שנאספו במדינתו, אריזונה, בתקווה שהוא יצליח להפתיע את כולם. אחרי ביקור של הרגע האחרון בניו מקסיקו וקולורדו חזר מקיין למדינתו כדי לצפות בפרסום המדגמים, אולם עם כל מדגם שהתפרסם התברר במטה הבחירות של מקיין כי הלילה שייך כולו לשיקגו, שם חוגגים תומכיו של הסנאטור הדמוקרטי.  


תומכי מקיין צופים במדגמים המכריזים על ניצחון אובאמה (צילום: AFP)

 

"אובאמה השיג הישג גדול לעצמו ולמדינתו. אני מריע לו ומשתתף בצערו על שסבתו לא זכתה להגיע ליום הזה. לסנאטור אובאמה ולי יש חילוקי דעות - והוא ניצח. אלו זמנים קשים למדינה, ואני הבטחתי לו לעשות כל שביכולתי לסייע לו. אני קורא לכל האמריקנים שתמכו בי להציע לנשיא הבא את כל העזרה ולהתאחד סביבו", הוסיף מקיין

 

מקיין, ברגע טיפוסי של צניעות וענווה, הודה לתומכיו ולקח על עצמו את כל האחריות להפסד. "זה טבעי להרגיש אכזבה, אבל מחר נעבוד ביחד לקדם את ארצנו. נלחמנו חזק, והכשלון שלי, לא שלכם. אני מודה לכם על העזרה ועל כל מה שעשיתם עבורי. כל מועמד עושה שגיאות. אני לא אבזבז זמן לבדוק את השגיאות שלי".

 

הסנאטור הוותיק הודה גם לסגניתו במירוץ: "אני מודה גם למושלת שרה פיילין, אחת הפוליטיקאות המרשימות ביותר שפגשתי בחיי. היא חיזוק חשוב

למפלגתנו. כולנו נביט בעניין רב לראות מה תעשה בעתידה - באלסקה, במפלגה הרפובליקנית בארצות הברית".

 

בתחילת הערב צהלו תומכי מקיין מתוך אמונה כי הוא יזכה בבחירות. בכל שעה שעברה נהיה יותר ויותר קשה לאתר פנים מחויכות בקהל. אפילו פעילי המטה הפסיקו להכריז על כל מדגם, כנראה בניסיון שלא להרוס את החגיגה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מודה לכולם. מקיין
צילום: רויטרס
מומלצים