שתף קטע נבחר

מאזן גנאים: "סכנין היא הילדה החדשה שלי"

האיש שהביא לבני סכנין את גביע המדינה בכדורגל מבטיח לעשות פלאים גם בעירייה. מאות תושבי העיר חגגו היום עם מאזן גנאים את ניצחונו בבחירות. אשת ראש העיר הנבחר: "הוא אוהב אנשים ואנשים אוהבים אותו, זה סוד הקסם שלו"

מאות תושבי סכנין חגגו הערב (יום ד') את נצחונו של מאזן גנאים בבחירות לראשות העיר. גנאים שניהל בעבר את קבוצת הכדורגל בני סכנין והעלה אותה על המפה בעקבות הזכייה הגדולה בגביע המדינה בכדורגל, הבטיח לתושבי העיר כי "סכנין של אתמול תהיה שונה מסכנין של מחר"

 

הבית שלכם - הפתק שלכם: 

 

אמרו עליו שאין לו תואר אקדמי ושהוא לא מיומן בפוליטיקה ובניהול עיר, אך גנאים הבטיח כבר בראשית הדרך כי הוא בא במטרה לנצח. אתמול הוא התמודד מול ראש העיר המכהן, מוחמד בשיר, וניצח אותו בגדול. "יש לי ארבעה ילדים ונוספו להם עוד שניים - העיר סכנין וקבוצת הכדורגל. אני לא מכיר אבא שמזניח את הילדים שלו, ואני מבטיח לעשות הכל למען סכנין", אמר גנאים.


מאזן גנאים חוגג (צילום: חגי אהרון)

 

"מאזן הוא השינוי שחלמנו עליו", סיפר בהתלהבות תושב העיר, עלי ג'אלי. "בשבילנו הוא האדם שמבטיח עתיד טוב לילדינו. הוא איש שהצליח בענק בכדורגל ושניהל את הקבוצה בצורה מופלאה, ועכשיו אנו מצפים שיוציא את סכנין מהמצב הטרגי שאליו היא הגיעה".

 

אלפי בני העיר, ששותפים לתחושתו של ג'אלי, חגגו היום את נצחונו של מנהיגם החדש. בכניסה לביתו של גנאים נפרשה יריעה גדולה והוצבו עשרות כיסאות למבקרים הרבים שרצו לברך. המבקרים נכנסו באופן טבעי דרך שער גדול שקושט בבלונים, וגנאים הסתובב בין האנשים כחתן ולחץ את ידיהם.

 

"אני מבטיח לתושבים שבעיר שלי יש תקווה חדשה", הצהיר בפני כולם. "אני מבטיח להם הבוקר שנחזור לדבר על חינוך, תשתיות, רווחה ותעשייה. בזמן האחרון דיברו פה רק על מים ואשפה, אבל סכנין ראויה שידברו בה על נושאים אחרים. אני מאמין שניהול טוב ודפיקה על הדלתות הנכונות - מראש הממשלה עד לאחרון השרים - הם שיולידו את השינוי".

 

"מאזן יתקן את הכל"

כשהוא נישא על גלי האהבה של התושבים הרבים שהגיעו לחבקו, הוא מבטיח להם כי יגשים את כל ההבטחות שהעלה במהלך מסע הבחירות. "זו השמחה הכי גדולה שהיתה בסכנין זה שנים. היה כאן ראש עיר שלא דאג לאף אחד, שלא היה איכפת לו שאין לנו מים בברז ושהאשפה זרוקה לנו ליד הבית. אנחנו בטוחים שמאזן, שיש לו יד ארוכה בכל משרדי הממשלה, יתקן את הכל", אמר סלים המתגורר בסכנין.

 

אחד המברכים שהגיעו הוא מוחמד גנאים, מי שכיהן כראש העיר סכנין במהלך שתי קדנציות. "ראשי העיר האחרונים שהיו כאן התייחסו לסכנין כאילו זאת העיר שלהם, והאינטרס הפוליטי הוא שעמד לפני הכל. מאזן לא כזה, ואם הוא יילך בדרך זו הוא ייכשל. הוא חייב להיות ראש העיר של כולם ואנו נעזור לו במה שאפשר".

 

רסמיה גנאים, אשתו של ראש העיר הנבחר, קיבלה את הבאים לביתה בקול צרוד, אחרי לילה ארוך של ציפייה. "בעלי הוא אחד שמסמן מטרות ומגיע אליהן", קבעה רסמיה בגאווה. "הוא אוהב אנשים ואנשים אוהבים אותו. זה סוד הקסם שלו. מהבית שלנו הוא ימשיך לקבל תמיכה ואהבה. אני יודעת שזה תפקיד שבא על חשבון המשפחה והילדים, אך האושר שיש היום לאנשים בעיניים שווה את הכל".

 

כחלק מניהול העיר מבטיח גנאים גם להמשיך לחבק את קבוצת הכדורגל המקומית, והתושבים סומכים עליו גם בהקשר הזה. "אנחנו יודעים שלא רק בעיר הכל ישתנה לטובה, אלא גם בכדורגל יהיה טוב. מאזן יחזיר את הקבוצה לעמוד על הרגליים והעיר תצא מהבוץ. אנחנו סומכים עליו בעיניים עצומות", אמרו תושבים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גלי אהבה. גנאים
צילום: חגי אהרון
מומלצים