שתף קטע נבחר

ניר ברקת: לחרדים אין מה לחשוש

בנאום שנשא בירושלים אמר ראש העיר הנבחר: "אני מחויב לתת שרות למגזר החרדי בירושלים בוודאי ובוודאי אין מה לחשוש שמחר בבוקר ישתנו סדרי בראשית". לדבריו, הוא שוקל מה לעשות עם גשר המיתרים

מתכונן לכניסה ללשכת ראש העיר בירושלים: ראש העיר ירושלים הנבחר, ניר ברקת, מרגיע הערב (יום ד') את החרדים שהפסידו בבחירות - ואמר כי אין מניעה לצרף את מפלגותיהם לקואליציה אם יסכימו לקווי הייסוד שלו.

 

הבית שלכם - הפתק שלכם: 

 

בנאום שנשא במלון בירושלים, אמר ראש העיר הנבחר: "אני מחויב לתת שרות למגזר החרדי בירושלים בוודאי ובוודאי אין מה לחשוש שמחר בבוקר ישתנו סדרי בראשית. אני גם טוען בתוקף שחייבים לשמור על סטטוס קוו בירושלים בענייני דת".

 

הוא התייחס גם לגשר המיתרים, שהוקם בכניסה לעיר. "לגבי מה יש לעשות עם גשר המיתרים בעתיד, צריך להיכנס לעומקם של דברים ולהחליט. אצלי אין פרות קדושות, אני נכנס עניינית. אם זה מוצדק להוריד את הגשר - הוא יירד. ואם זה מוצדק להשאיר אותו - הוא יישאר. יותר חשוב לי שהמשאבים והצרכים האמיתיים של ירושלים יקבלו מענה ואין צורך לייצר פרויקטים חצי מגלומנים", הוא אמר.

 

ברקת סיפר כי הוא שוחח עם השרה ציפי לבני, השר אהוד ברק ויו"ר האופוזיציה בנימין נתיהו, לאחר בחירתו: "אמרתי להם תודה על הברכות, אבל גם ביקשתי מהם הירתמות אמיתית לירושלים - שכן זו לא רק משימה של ירושלים, של תושבי ירושלים - חיזוקה וביסוסה של ירושלים היא משימה לאומית ממדרגה ראשונה וירושלים ואנחנו כולנו נצטרך מחויבות אמיתית ומלאה של ראש הממשלה הבא ושל הממשלה למען ירושלים".

 

ראש העיר הנבחר סיפר כי הוא שוחח גם עם נשיא המדינה, שמעון פרס, הנמצא בניו-יורק.

 "ביקשתי ממנו להירתם לחיזוקה של העיר ולרתום את הקהילה הבינלאומית ואת כל עם ישראל על מגזריו לעתיד טוב יותר".

 

ברקת ניצח עם 52 אחוזים מהקולות, ואחריו מאיר פרוש עם 43 אחוזים. ארקדי גאידמק קיבל 3.6 אחוזים ודן בירון קיבל פחות מאחוז. עם זאת, הסיעה הגדולה במועצת העיר תהיה יהדות התורה המאוחדת ואחריה הסיעה של ברקת. גאידמק לא הצליח אפילו להיכנס למועצת העיר. סיעת "התעוררות ירושלמים" הפתיעה וזכתה בשני מנדטים.

 

מוקדם יותר אמר המפסיד, מאיר פרוש, ל-ynet: "התאמצנו ועבדנו, אך בסופו של דבר ברקת יהיה ראש העיר. ברקת הכין עצמו כמה שנים, אבל לא הוא שגרם לניצחונו. זה לא סוד שהתמודדתי כי רציתי בתפקיד, אבל לא חמוץ לי בפה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נותן שירות. ברקת
צילום: גיל יוחנן
מומלצים