שתף קטע נבחר

מהפך באשדוד: ראש העיר הוותיק הפסיד ללסרי

צבי צילקר, שכיהן כראש העיר אשדוד במשך 34 שנה, הפסיד בבחירות לד"ר יחיאל לסרי בהפרש של 12 אחוזים. לסרי: "התושבים באשדוד ייחלו לשינוי". באשקלון יתקיים סיבוב שני

בשנת 1969 נבחר צבי צילקר לראשונה לראשות עיריית אשדוד - פרט לתקופה של חמש שנים באמצע שנות ה-80 בהן שימש כמנכ"ל משרד העבודה והרווחה - הוא עמד בראש עיר הנמל הדרומית - אתמול (יום ג') קבעו תושבי עירו, כי הוא יאלץ להיפרד מתפקידו לטובת ד"ר יחיאל לסרי.

 

בחירות 2008 - הסיקור המלא

 

מספירת 99 אחוזים מהקולות באשדוד עולה, כי לסרי זכה ב-56 אחוזים מקולות הבוחרים בעוד שצילקר זכה ב-44 אחוזים בלבד. בסך הכל הגיעו לקלפיות באשדוד 55 אחוזים מבעלי זכות הבחירה בעיר.

 

לסרי כינס את פעיליו במטהו ונשא דברים. הוא אמר: "לניצחון הזה שותפים רבים, התושבים באשדוד ייחלו לשינוי, וכולם הבינו שאשדוד צריכה שינוי ואני שמח שהצלחנו לעשות את השינוי הזה. ככל שהתמדנו בהתמודדות הזו הבנו שאפשר לעשות זאת, זה לא היה פשוט שילמנו מחיר יקר אני ומשפחתי". לסרי אמר כי יפעל לקיים את שהבטיח - בית חולים באשדוד, אוניברסיטה בתי מלון ועוד. במטה צילקר, לעומת זאת, שררה תדהמה.

 

במועצת העיר, סיעתו של לסרי אינה הגדולה ביותר. בחמישה מנדטים זכתה מפלגה אשדוד ביתנו. ש"ס ומפלגתו של לסרי זכו בארבעה מנדטים כל אחת. מפלגתו של צילקר קיבלה שלושה מנדטים.

 

דרומה משם, באשקלון, יתקיים סיבוב שני יתמודדו

 בסיבוב השני ראש העיר לשעבר בני וקנין מול איתמר שמעוני. רוני מהצרי, ראש העיר הנוכחי, לא העפיל לסיבוב השני.

 

מהצרי כינס את פעיליו והודה להם. "אין לי הרבה מה לומר, הציבור קיבל את מה שרצה. הוא רצה סיבוב שני בין שמעוני לוקנין וזה מה שקרה. אני באופן אישי כמובן מצר על כך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לסרי. אשדוד רצתה שינוי
צילום: צפריר אביוב
צילום: צפריר אביוב
צילקר. נפרד מהתפקיד
צילום: צפריר אביוב
מומלצים