שתף קטע נבחר

סקר: הליכוד מתחזק, העבודה מתרסקת

אפקט "מצעד הכוכבים" עשה את שלו. סקר "ידיעות אחרונות" ומכון "דחף" מגלה כי מפלגתו של בנימין נתניהו מתחזקת ל-32 מנדטים, לעומת 26 לקדימה. העבודה קורסת ל-8 מנדטים

אילו הבחירות היו מתקיימות היום - היה מנצח הליכוד עם 32 מנדטים, לעומת 26 לקדימה. ואיפה העבודה במשחק הזה? היא מתרסקת לשמונה מנדטים בלבד. כך עולה מסקר "ידיעות אחרונות" שנערך על-ידי מכון "דחף" בהנהלת ד"ר מינה צמח ומתפרסם הבוקר (יום ה').

 

הסקר נערך ימים ספורים לאחר שנתניהו הציג שורה של אישים שהצטרפו לליכוד, בהם דן מרידור, בני בגין, הרמטכ"ל לשעבר, משה (בוגי) יעלון, המפכ"ל לשעבר, אסף חפץ ועוד. יש להניח שרשימת הכוכבים החדשה-ישנה השפיעה על תוצאות הסקר, שנערך בקרב 500 אנשים המהווים מדגם מייצג. טעות הדגימה המרבית עומדת על 4.6 אחוזים.

 

בסקר הקודם שנערך ב-27 באוקטובר, קיבל הליכוד 26 מנדטים - שישה פחות מאשר בסקר הנוכחי. קדימה ירדה בשלושה מנדטים, תוך פחות מחודש, והעבודה צנחה מ-11 מנדטים לשמונה בלבד. ש"ס נותרה יציבה עם 11 מנדטים, המפלגות הערביות צמחו במנדט ל-11, ישראל ביתנו של אביגדור ליברמן מקבלת בסקר הנוכחי 9 מנדטים, המפלגות החרדיות מקבלות שבעה מנדטים, ואילו מרצ מתחזקת במנדט לשבעה.

 

פירוק המפד"ל והמפלגה החדשה שקמה על חורבותיה לא עזרו כנראה. המפלגה הימנית המאוחדת שמבקשת להיקרא "הבית היהודי", מקבלת שישה מנדטים - מנדט פחות מבסקר הקודם. הירוקים עולים לשלושה מנדטים, לעומת שניים בסקר הקודם.

 

  • הסקר המלא יתפרסם מחר במוסף לשבת של "ידיעות אחרונות".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בעקבות הכוכבים, נתניהו עולה
צילום: ירון ברנר
מדשדשת. לבני
צילום: AP
ברק יורד
צילום: ירון ברנר
מומלצים