שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

המחבלים כפתו את בני הערובה, ורצחו אותם

מטוס של חיל האוויר יביא להודו צוות משטרה של המעבדה לזיהוי פלילי, כדי לסייע בזיהוי הגופות שטרם זוהו מבית חב"ד. שוקי בריף, חבר במשלחת זק"א, סיפר ל-ynet: "שתי גופות היו כפותות בחוטי טלפון. אשת הרב היתה עטופה בטלית. להערכתנו, הרב הספיק לעטוף אותה לפני שנהרג"

רק כאשר נפתחו הדלתות של בית חב"ד במומבאי התגלו ממדיה האמיתיים של הזוועה. "גופות הרב ומשגיחי הכשרות היו בחדר אחד, שתי גופות נוספות היו כפותות בחוטי טלפון. גופת אשת הרב הייתה עטופה בטלית", כך תיאר אמש (שבת) שוקי בריף, חבר משלחת זק"א, את מה שראו עיניו לאחר פעולת הקומנדו בבית חב"ד.

 

צוותי המעבדה לזיהוי פלילי של המשטרה ייצאו היום למומבאי במטוס של חיל האוויר, על מנת לסייע בזיהוי הגופות שטרם זוהו מבית חב"ד. כך סוכם אתמול בשיחה בין שרת החוץ, ציפי לבני, לשר הביטחון אהוד ברק, שדנו בהעברת הגופות לישראל.

 

שמונה-תשעה בני אדם נהרגו בבית חב"ד, מתוכם זוהו שש גופות של יהודים - חמישה ישראלים, ואזרחית מכסיקו.

 

אלו שמות הנרצחים שהותרו לפרסום:

 

.

 

טרור במומבאי - הדיווחים האחרונים ב-ynet:

 

עבודת הצוות הישראלי במומבאי נמשכת. שגריר ישראל בהודו, מרק סופר, סיכם בשיחה עם ynet את האירועים: "עברו עלינו ועל הודו ימים לא פשוטים, והתוצאה קשה מאוד עבור הישראלים והיהודים שנרצחו. אם אינני טועה, מספר הישראלים שנרצחו הוא הגדול מבין אזרחי המדינות הזרות".

  

לאחר שהמצב נרגע, אומר השגריר כי "הדבר החשוב ביותר מבחינתנו זה לגמור את זיהוי הגופות, ואת זה נעשה כאשר יגיעו מומחים מהמכון הפתולוגי. גם מלאכת העברת הגופות ארצה נמצאת בראש מעייננו".

 

סופר שיבח את עבודת הצוות הישראלי בימים האחרונים: "כולם עבדו בצורה מדהימה, הם תפקדו ללא דופי, למרות שלא ישנו שלושה ימים. שתי הקונסוליות ממומביי ומדלהי הסתובבו ללא הרף בבתי החולים כדי לחפש ישראלים. מאוחר יותר, עברו בין מאות גופות ההרוגים, שחלקם היו במצב קשה ביותר, במטרה לזהות ישראלים. זה מצב לא קל לאף אחד, בפרט לאלו שאינם מורגלים בכך".

 

שוקי בריף, חבר במשלחת זק"א למומבאי, סיפר ל-ynet: "כשנכנסנו לבית חב"ד, ראינו בית שכולו הרוס מהפצצות רימונים. הבניין היה מפוצץ, הרוס טוטלית, על הרצפה היו מושלכים רימונים חיים. ספרי תורה וחפצים רבים היו זרוקים מסביב. זה היה מראה מזעזע גם עבור איש זק"א ותיק".

 

הוא סיפר כי "גופות הרב ומשגיחי הכשרות היו בחדר אחד, שתי גופות נוספות היו כפותות בחוטי טלפון. גופת אשת הרב הייתה עטופה בטלית. להערכתנו היא מתה לפני כן והרב עטף אותה. את הגופות שיכולנו להוציא, הוצאנו. אחר כך, המשיכו כוחות הביטחון לנטרל את חומרי החבלה, ורק אחר כך המשכנו בפינוי הגופות".

 

אנשי זק"א אומרים כי הקפידו שהגופות לא ינותחו בהודו, "הסברנו להודים עד כמה חשוב לנו לא לנתח ולא לגעת בגופות. עד הלילה היה ויכוח על עניין הניתוח". אנשי זק"א נשארו לשמור על הבניין. הוועדה לטקסים וסמלים, בראשות השר יעקב אדרי, תדון בהבאתם לקבורה של ההרוגים ממומבאי.


פורסם לראשונה 29/11/2008 23:13

 

בהכנת הידיעה השתתף רוני סופר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בן-ציון קרומן ובנו הבכור
יוכבד אורפז
צילום רפרודוקציה: חגי אהרון
גבריאל ורבקה הולצברג
צילום רפרודוקציה: חגי אהרון
מומלצים