שתף קטע נבחר

צילום: איי פי

נסראללה: מצרים שותפה בפשע ובאסון

בנאום שנשא הערב בביירות קרא מנהיג חיזבאללה לאזרחי מדינות ערב לצאת בהמוניהם כדי "לעצור את התוקפנות הציונית על עזה, ולא לאפשר לתוקפנות זאת להשיג אף אחת ממטרותיה". הוא קרא למיליונים במצרים לדרוש מהממשלה להתערב ולהתייצב לצדה של עזה

מתקפה חסרת תקדים על מצרים: מנהיג חיזבאללה, השייח חסן נסראללה, כינה הלילה (א') את המתחולל בעזה "אסון אנושי". בנאום שנשא בפני עצרת של הארגון, מתח נסראללה ביקורת חריפה על דבריו של שר החוץ המצרי אתמול, שטען כי חמאס אחראי לכך שישראל פתחה בפעולה ברצועה.

 

"מה שהם עשו אז ועושים היום הוא להטיל את האחריות על הקורבן", טען נסראללה. "אתמול שמענו בכיר מצרי שמטיל את האחריות על הקורבן. האם ניתן לקבל דבר שכזה מצד אישיות ערבית?", תהה.

 

מבצע "עופרת יצוקה" - עדכונים אחרונים:

 

נסראללה הוסיף וקרא לאזרחי מדינות ערב לצאת ל"פעולה כדי לעצור את התוקפנות הציונית על עזה, ולא לאפשר לתוקפנות זאת להשיג אף אחת ממטרותיה. זוהי המטרה, וכל האומה הערבית צריכה לפעול לאורה. כאן מונחת האחריות על הממשלות בעולם הערבי והאסלאמי וגם על העמים. הממשלות שלא נוקפות אצבע – על עמיהן לגרום להן לפעול", פסק.

  

"במלחמת לבנון לא ביקשתי זאת מהעולם הערבי אך במלחמת עזה אני אומר שזה חובה על כולם. אני קורא למאות אלפים לצאת ולדרוש מהממשלות לפעול ולשאת באחריות", הוסיף נסראללה.

 

נסראללה פנה למצרים ודרש ממנה לפתוח את הגבול ולהילחץ לעזרתם של הפלסטינים - במקום להגן על האינטרסים הישראליים. "יש לסייע לתושבי עזה מבחינה מדינית. זוהי האחריות האמיתית של מצרים. עמינו קוראים למשטר המצרי לסייע. עד כה דיברנו באופן נאה, אך אחרי מה שקרה אתמול אנו אומרים למצרים: אם לא תפתחו את מעבר רפיח אתם שותפים בפשע, במצור ובאסון הפלסטיני.

 

"אנו פונים לעם המצרי. עליו לצאת במיליונים אל הרחוב. האם המשטרה המצרית יכולה להרוג מיליוני מצרים? בוודאי שלא. הו, עם מצרי, לכו ופתחו את הגבול בחזיכם. איני קורא להפיכה במצרים, אלא אומר לקצינים וחיילים במצרים ללכת להנהגה ולומר - אנו רואים את בני משפחתנו בעזה נטבחים ואנו שומרים על גבולה של ישראל. אם ניתן יהיה לפתוח את המעבר, הניצחון שהושג בלבנון ישוב על עצמו. ואם עזה תעמוד איתן לימים או שבועות, התוקפנות תעצור. האויב לא יכול להחזיק ימים ארוכים. הוא ייאלץ בסופו של דבר לעצור את תוקפנותו".

 

"להתכונן לתקיפה ישראלית בלבנון"

נסראללה דיבר גם על אזור הצפון, והביע חשש מתקיפה ישראלית. "לבנון גם היא נמצאת במבחן", אמר, והזכיר את הפעולות להכנת המקלטים באזור הצפון: "יש אפשרות שהאויב יפנה לעשות דבר מה בלבנון, לנצל את ההזדמנות הזאת. הוא זקוק לכך לקראת הבחירות או כדי לשקם את תדמיתו. כל דברי ההרגעה שישראל לא תילחם בשתי חזיתות אינם רלבנטיים, היא כבר נלחמה בארבע חזיתות".

 

נסראללה הכחיש שארגונו אחראי להצבת שמונה הרקטות שכוונו לישראל ונמצאו בשבוע שעבר והאשים: "האם ישראל אינה יכולה להסתנן ללבנון,

 או סוכניה, כדי להציב את הרקטות הללו? לא כדי להזדהות עם אנשינו בעזה אלא כדי לתת לישראל את התירוץ לפתוח במלחמה נגד לבנון?".

 

לדברי נסראללה, "מה שקורה בעזה, תוצאותיו ישליכו על כל האומה הערבית". הוא קרא לקיים עצרת המונים מחר ב-15:00 בביירות: "על העולם לראות ולשמוע מאתנו שאנו נמצאים כאן ואיש לא יוכל להרתיע אותנו".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נסראללה. מטילים האחריות על הקורבן
צילום: AFP
מומלצים