שתף קטע נבחר

צילום: AP

היום: אין לימודים מבאר שבע עד גדרה

פיקוד העורף הודיע על שינוי בהנחיות - גם גני ילדים ומוסדות חינוך מיוחד ממוגנים לא יורשו להיפתח. יוזמה במשרד החינוך: תלמידים מהדרום ייצאו ללמוד בבתי ספר צפוניים יותר

שינוי בהנחיות. בהתאם להוראות פיקוד העורף, לא יתקיימו היום (א') לימודים בכל מוסדות החינוך בעוטף עזה, למעט ביישוב מיתר. איסור הלימודים כולל את גני הילדים והחינוך המיוחד, שהותרו בהם לימודים קודם לכן ביישובים הממוגנים. התלמידים לא יגיעו לבתי הספר מבאר שבע בדרום ועד גדרה בצפון (עד טווח 40 ק"מ מעזה).

 

ההנחייה, שהועברה על רקע תחילת הפעולה הקרקעית של צה"ל ברצועת עזה, מתייחסת לערים באר שבע, שדרות, אשקלון, נתיבות, אשדוד, אופקים, קריית מלאכי, קריית גת, יבנה ורהט. כמו-כן, היא מתייחסת לכל המועצות האזורית בתחום (אשכול, חוף אשקלון, שדות נגב, מרחבים, לכיש, שער הנגב, בני שמעון, יואב, שפיר, באר טוביה, הר חברון, בני שמעון, נחל שורק, גדרות, ברנר, מטה יהודה, פזורה וחבל יבנה.

 

גם במועצות המקומיות עומר וגדרה וביישובים גן יבנה, בני עיש, אדנא, להבים, מבחור, אל חקוק, גבים, אוהד ותלמי יוסף לא יתקיימו לימודים. עד היום, ההנחיות איפשרו להורים להביא את ילדיהם לגנים בהם יש מרחבים מוגנים תקניים, אך היום ההחלטה שונתה. מידע נוסף לגבי הנחיות פיקוד העורף ניתן לקבל בטלפון 1207.

 

מבצע "עופרת יצוקה": עדכונים אחרונים:

 

במשרד החינוך מתחילים להיערך לבגרות החורף באנגלית, שתיערך בעוד עשרה ימים. במשרד החינוך אמרו שמהתייעצות עם ראשי רשויות ועם מנהלי בתי הספר בדרום עולה כי מרבית המורים והתלמידים מעדיפים לחדש את ההכנות לבגרויות במקלטי בתי הספר או במבנים ממוגנים אחרים בקרבת מקום מגוריהם. שרת החינוך, יולי תמיר, אמרה ל-ynet השבוע כי אין בכוונתה לתת הקלות בבחינות הבגרות לתלמידי הדרום למרות המצב. 


בית הספר הפגוע בבאר שבע. גם היום לא ילמדו שם (צילום: הרצל יוסף)

 

המשרד החל גם לגבש רשימה של ישובים המוכנים לקלוט את תלמידי הדרום ללימודים, עד אשר תחזור הרגיעה. במקביל, שר הביטחון, אהוד ברק, הנחה את האגף החברתי-ביטחוני במשרד הביטחון להעניק סיוע לאזרחים הנמצאים בטווח הרקטות.

 

בהתאם להנחיה זו, פרוסים 300 מורות חיילות ו-400 חברי גרעין נח"ל ביישובי קו העימות השונים. המתנדבים פועלים בשיתוף עם הרשויות המקומיות ומסייעים בקניית מצרכים לאוכלוסייה המבוגרת ובהשמשת מקלטים, אך בעיקר בהפעלת בני נוער וילדים השוהים במקלטים ובמרחבים מוגנים לאורך זמן.

 

כמו כן, נפתח חמ"ל מאוחד למנהל חברה ונוער דרום במשרד החינוך ולאגף החברתי-ביטחוני במשרד הביטחון. ייעודו של החמ"ל המאוחד הוא מיפוי צרכי הרשויות בדרום וארגון ימי אוורור לתלמידי הדרום במרכז למשך מספר הימים. הפעילות צפויה לצאת לדרך החל מיום ראשון.

 

כך למשל, תלמידי קרית החינוך הדתית של תיכון אמי"ת בשדרות ייצאו בתחילת השבוע ללמוד בתיכון אמי"ת בבית שמש, לתגבור לקראת מועדי החורף של בחינות הבגרות. אריה מימון, ראש מינהלת אמי"ת בשדרות, אומר כי הדרישה לחידוש הלימודים הגיעה מהתלמידים המבקשים להצליח בבחינות.


פורסם לראשונה 03/01/2009 23:09

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בית הספר שספג פגיעה בבאר שבע
צילום: הרצל יוסף
מומלצים