שתף קטע נבחר

איך נפלת, ברק

בהתנהלותם הנוכחית הוכיחו ברק ונתניהו שהם דומים בהרבה מובנים, בעיקר בכך שלשניהם אין מה שבפלמ"ח קראו "אופי"

אחת הסיבות של התומכים בהשתתפות המחוייבת של אהוד ברק ב"הצלת המדינה", היא האגדה שהוא שר ביטחון גדול. אבל הוא לא.

 

כבר כשהיה סרן, חשבו שיהיה רמטכ"ל. אחרי כן היה לוחם אגדי. אחרי כן הלך לעשות שלום עם הפלסטינים ואחרי כן האיש נפל על הראש: תכנן והגה יחד עם רמטכ"ל שכמותו עדיין לא היה בצה"ל את המלחמה הגרועה ביותר שידעה ישראל מעודה. במקום לעשות בתחבולות מעשה הרמטי קטן וחזק, הרימו השניים את חיל האוויר, שיכול היה באותה מידה להחריב את צרפת, והביאו מאות טנקים שחרשו את השטח, אך לא הביאו שום ניצחון. להיפך. המיטו אסון על ישראל מפני שמלחמה כזאת שעושים עם אבנים ענקיות נגד נמלים חכמות יכולה להביא ניצחון רק לצד השני. וזה מה שקרה.

 

האיש שחיכו שנים שיתכנן מבצע חזק וחכם, הביא על ישראל שנאה מקיר לקיר, ואף הרס חלק מהמבנה הפנימי של הצבא. בסופו של דבר ברק ורמטכ"לו הצליחו בפעם הראשונה בתולדות ישראל להפוך את המעשה הצבאי לפוגרום ענק שבו נהרגו מאות ונהרסו המוני בתים. החמאס התחבא, צחק עלינו ויצא מחוזק: זכה לכבוד בעולם, הוכיח שאותו לא שוברים, שהוא יצוק מהחומר שפעם היה יצוק ממנו צבא ישראל. האיש הזה רץ היום לעזור לבנימין נתניהו.

 

כי נתניהו מבודד ומבוהל. במחנה שהקים בחופזה ובלי תבונה אין לו עם מי לדבר. יש לו רק את ברק. גם אם ברק יבוא לבדו, נתניהו זקוק לו, כי שניהם קרוצים מאותו חומר. הם יכולים להיות אכזריים אבל לא קיצוניים, לא קנאים. הם באו מבתים טובים והם לא רוצים להפוך למשיסת האספסוף שמאפשר לביבי להקים ממשלה שאילו היו מציעים לו קודם לכן לא היה מצטרף אליה.

 

ברק מחפש מוצא לאובדן החוכמה שניחן בה, אך התעופפה לו. אבל למה שחברים במפלגה המסכנה הזאת ילכו אתו? הרי גם יחד אתו הממשלה הזאת לא תחזיק מעמד מול אמריקה. את אובמה מעניינת איראן יותר מאשר ישראל. הרי כשיחייבו את ברק ונתניהו לפרק מאחזים ולעצור את ההתנחלויות הם ייאלצו לעשות זאת. הפעם ברק כבר לא יכול לרמות אותם, כאשר עשה בשנים האחרונות בהן התבקש לפעול לפירוק המאחזים אך פעל במכבסה של שקרים.

 

אין כבר סודות בעולם. כשבסופו של דבר נתניהו וברק ייאלצו לרקוד לפי החליל אמריקני, חלק מחברי הליכוד ורוב חברי הממשלה הימנית, הקיצונית, הדתית, ימחו ויצביעו נגד עצמם.

 

מפלגת העבודה תכריע אם לשחק את משחק העוועים של ברק, לחפש טובות הנאה או לחתור לתחייתה של המפלגה שהקימה את המדינה, שחבריה עשו את רוב מלחמותיה. אולי יעדיפו להיכנע למין שמחון כזה, שחושש שאחרי שלא יהיה שר איש לא יזכור אותו – וזה נכון מאוד, ולצטרף לברק למסע הונאה ענק.

 

הרי אם ברק ייכנס לממשלה בגלל המצב הכלכלי ויבין בו כמו שהבין במלחמה היחידה שפיקד עליה מעודו, אזי הכלכלה

תיעלם, לא רק תקרוס. מאי מתי הוא יכול להועיל לכלכלה? ומי זה האיש עופר עיני שכנראה רוצה הסתדרות ימנית, ומי זה פואד? מתי אמר משפט אחד שניתן להבינו?

 

לא. אסור למפלגת העבודה לאפשר לנתניהו להקים ממשלה ימנית קיצונית ומסוכנת הרבה יותר מהחמאס, רק כדי שיהיה לביבי עם מי לדבר. בשביל זה לא צריך לפרק מפלגה בעלת עבר מפואר שפעם היה לה עתיד. היום, עם ברק, העתיד מתמסמס. 

 

איך נפלו גיבורים. איך נפלת ברק בן אבינועם. איך הרסת את עצמך. אתה ונתניהו דומים בהרבה מובנים אבל בעיקר בזה שלשניכם אין מה שבפלמ"ח קראו "אופי".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים