שתף קטע נבחר

יום אחרי מינויו: השר ליברמן נחקר יותר מ-7 שעות

שר החוץ נחקר על-ידי חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה - ושיתף פעולה. לפי המשטרה, החקירה תואמה לפני כמה ימים, וליברמן יזומן שוב בקרוב. לשכת השר: "זו אותה חקירה כבר 13 שנה. הוא נהנה מהקפה במשטרה"

רק אתמול הוא עמד על פסגת העולם, כשעורר סערה במהלך  טקס מינויו לשר חוץ - והיום (ה') נחקר על-ידי המשטרה באזהרה במשך כשבע שעות וחצי. החקירה נסובה סביב החשדות לעבירות שוחד, הלבנת הון, קבלת דבר במרמה והפרת אמונים.

 

השר, שנחקר על-ידי חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה, שיתף פעולה עמם פעולה, ויזומן לחקירה נוספת בקרוב. לטענת המשטרה, מועד החקירה תואם עם ליברמן לפני כמה ימים.

עורך דינו, ירון קוסטליץ, מסר כי "מר ליברמן השיב על כל השאלות שנשאל בחקירתו, ויעשה כך גם בעתיד".

 

מלשכתו של ליברמן נמסר: "זו אותה חקירה שנמשכת 13 שנה. השר ליברמן אף הגיש בג"ץ כדי לזרז אותה". בציניות הוסיפו בלשכת שר החוץ כי "הוא נהנה מהקפה במשטרה".

 

אתמול הופיע ליברמן לא רק לטקס במשרדו החדש. תקרית נרשמה במהלך טקס חילופי השר לביטחון פנים, כשיו"ר ישראל ביתנו הפתיע והגיע גם לשם. "יצחק אהרונוביץ' מכיר את העבודה ויודע מה לעשות", אמר ליברמן. כאשר נשאל לגבי חקירתו הצפויה, חזר ועקץ: ודאי אשמע עליה מהתקשורת.

 

אהרונוביץ' נפגש הבוקר עם מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב דודי כהן. הוא הנחה את המפכ"ל לא לעדכנו ולא לשתפו בפרטי חקירותיהם של אנשי ציבור - מה שכולל כמובן את יו"ר מפלגתו, ליברמן. אהרונוביץ' אמר כי הוא מודע לעובדה שקיימת הנחיה לפיה השר לא יתערב בחקירות רגישות.

 

ליברמן חשוד שקיבל שוחד דרך חברת ייעוץ שבה עבדה בתו מיכל. בנוסף, הוא חשוד בעבירות של מרמה, הפרת אמונים ועבירות על חוק איסור הלבנת הון.

 בהחלטת בית משפט המחוזי בתל-אביב ממרס 2008, שדחה את ערעורו של ליברמן על הרשאת השימוש בחומרים שנתפסו במשרדיו של עורך דינו, נכתב: "במעשי ליברמן דבק יותר מגוון פלילי".

 

שבועיים לפני הבחירות נעצרו במסגרת החקירה שבעה ממקורביו של ליברמן. בחודשים האחרונים עתר לבג"ץ נגד הימשכות ההליכים נגדו, ובדיון שנערך לפני שבועיים טענה המשטרה כי ליברמן ממשיך בביצוע עבירות פליליות גם בימים אלה.

 

בהכנת הידיעה השתתפו רוני סופר ואביעד גליקמן
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ליברמן. חשוד שקיבל שוחד דרך בתו
צילום: גיא אסיאג
ליברמן עם אהרונוביץ'. "יודע מה לעשות"
צילום: דודי ועקנין
מומלצים