שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  לקראת הארכת מעצר האם: חשש משבת סוערת

  לאחר לילה סוער בירושלים, בו נפצעו 18 שוטרים ונעצרו עשרות חרדים - חוששים במשטרה מהחרפת גל האלימות, אם יוארך מעצרה של האם החשודה שהרעיבה את בנה בן ה-3. המשטרה נערכת בכוחות מתוגברים

  שקט מתוח שורר בירושלים לקראת הדיון הבוקר (יום ו') בבית המשפט השלום בעיר, בבקשה להאריך שוב את מעצרה של האם החשודה שהרעיבה את בנה בן השלוש. ההערכה היא שאם השופט יחליט להאריך את מעצרה, תהיה הקצנה במהומות. גורמים בכירים במשטרת מחוז ירושלים אמרו ל-ynet: "אנחנו נערכים לאפשרות שההפגנות יחריפו בסוף השבוע, יחד עם עניין חניון קרתא".

   

  המהומות בירושלים - עדכונים אחרונים ב-ynet

 1. הלילה: 18 שוטרים נפצעו במהומות
 2. המשטרה: חשש שהאם תמלט מהארץ
 3. עובד העירייה שהותקף: נחלצנו משם בנס
 4. ח"כ ניסים זאב מש"ס: לשחרר את האמא

   

  החרדים, המפגינים במחאה על המעצר מאז יום שלישי, התפרעו ברחובות הבירה עד לפנות בוקר. מהמשטרה נמסר כי 18 שוטרים נפצעו קל בעימותים, תשעה מתוכם נזקקו לטיפול רפואי. במקביל, נעצרו ועוכבו לחקירה כ-50 מפגינים. הגורמים הבכירים במשטרה אמרו כי "האירועים שהיו הלילה הם חמורים מאוד. מדובר בהסלמה".


  מפגינים חרדים ושוטרים (צילום: גיל יוחנן)

   

  בשעות הערב המאוחרות נאספו כ-1,500 חרדים בכיכר השבת כדי לקיים תפילות וקינות במחאה על מעצר האם, בת לקהילת תולדות אהרון. משם הם עברו כאיש אחד לדרך בר-לב (מספר 1), וחסמו אותה לכיוון דרום כשהתיישבו על הכביש. לאחר חסימת הכביש, יידו חלק מהמפגינים אבנים. המשטרה הפעילה זרנוקי מים כדי לפנותם לצדי הרחוב. המפגינים יידו אבנים גם על סוסי הפרשים, והשתמשו בסמני לייזר אדום כדי לסנוור את השוטרים.

   

  גם הבוקר נערכים במשטרה לחידוש ההפגנות. מאות שוטרים, שוטרי מג"ב וכוחות תיגבור ממחוזות אחרים נערכים לאפשרות של החרפה בהפרות הסדר. הפריסה של המשטרה היא סביב השכונות החרדיות, כדי למנוע מהן לגלוש החוצה וגם מסביב לבית משפט השלום בירושלים,

   לשם תובא האם בשעה 11 לדיון בהארכת מעצרה. אם יסרבו עורכי דינה לשלוח את האם להסתכלות פסיכיאטרית ומעצרה יוארך בבית המשפט, הערכה היא כי המאבק רק יחריף ולא יירגע. הצפי הוא שהפרות הסדר ייכנסו אל תוך השבת, גם היום וגם מחר, זאת במקביל למאבק של החרדים כנגד פתיחתו של חניון קרתא.

   

  במשטרה אמרו שיבקשו להשאיר את האם מאחורי סורג ובריח, מכיוון שאחרת יש חשש שאנשים בקהילתה יבריחו אותה לחו"ל. בפרקליטות הבהירו שהם אמנם הסכימו למעצר בית מחוץ לעיר - אך רק בכפוף לבדיקה פסיכיאטרית שהחשודה מסרבת בינתיים לעבור, והערכה של שירות המבחן.

   

  במקביל, המשטרה עצרה צעיר בן 18 בחשד שיידה אבן לעבר ניידת משטרה ברחוב ז'בוטינסקי בבני ברק. על פי החשד, הצעיר השליך את האבן על רקע ההתפרעויות בירושלים.


 5.  

  בהכנת הידיעה השתתף אבי כהן
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  האם החשודה בדיון הקודם
  צילום: דודי ועקנין
  אחד המפגינים הפצועים
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים