שתף קטע נבחר

לפני כשנה: רוסיה ביקשה את הסגרתו של קרליק

החשוד ברצח ששת בני משפחת אושרנקו היה מעורב בשוד באמצעות רובה צעצוע ברוסיה לפני שש שנים. רוסיה ביקשה להסגירו, אך בשל חוסר דחיפות הבקשה התעכבה

רוסיה ביקשה לפני כשנה להסגיר אליה את דמיאן קרליק, החשוד שרצח את ששת בני משפחת אושרנקו, בגין עבירת שוד. בסופו של דבר הוא לא הוסגר, כיוון שרוסיה לא העבירה לרשויות בישראל כל מידע שמצביע על מסוכנותו.

 

במשרד המשפטים הדגישו היום (ב') כי בידי הרשויות בישראל לא היה כל מידע שמצביע על מסוכנותו של קרליק, או דחיפות מיוחדת בעניינו לעומת תיקי הסגרה אחרים אשר תלויים ועומדים - ולכן הבקשה התעכבה. בנוסף, התיק לא היה דחוף, כיוון שלא היו לו תיקים פליליים בארץ לאחר שחלפו שש שנים ממועד ביצוע העבירה.

 

בדם קפוא - הפרטים החדשים על רצח אושרנקו:

  

בשנת 2003 קרליק, כך על-פי המשטרה ברוסיה, היה מעורב בשוד באמצעות רובה צעצוע ביחד עם אחרים. במהלך השוד נגרמה חבלה לנשדד. לאחר מכן הוא עזב את רוסיה והשתקע בישראל.  

 

המידע בעניין השוד הועבר לישראל לראשונה בסוף שנת 2007. חומר הראיות שעליו נסמכה בקשת ההסגרה, אותה ביקשה רוסיה, נשלח במחצית השנייה של 2008 והוא הועבר לבחינה כוללת על ידי הפרקליטות.

 

במשרד המשפטים מדגישים כי בקשות הסגרה מטבען הן הליך סבוך וממושך, המצריך שורה ארוכה של בדיקות בטרם מתקבלת החלטה אם יש מקום להגיש עתירה לבית המשפט, ולבקש להכריז על אדם כבר הסגרה למדינה זרה. הטיפול בבקשות ההסגרה מישראל תלוי בשורה ארוכה של שיקולים, ביניהם האם יש מספיק ראיות בבקשת ההסגרה.

 

לבסוף מבהירים במשרד המשפטים כי שאלת מסוכנותו של קרליק, כפי שהיא באה לידי ביטוי בישראל, איננה מהווה שיקול רלוונטי אם להיעתר לבקשת ההסגרה, או לא.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חשוד ברצח המשפחה. קרליק
צילום: אבי מועלם
מומלצים