שתף קטע נבחר

השר שלום: ברגותי וסעדאת לא ישוחררו בעסקה

אחרי שאחיו של ראש התנזים לשעבר הביע ביטחון ששני הבכירים ייצאו לחופשי במסגרת עסקת שליט, סילבן שלום הציג עמדה נוקשה בראיון ל-BBC בערבית. הוא נועד עם שר החוץ הבריטי מיליבנד, שאמר לו: "אני מאוד מעריך את הגישה הישראלית שעושה הכל לשחרר חייל חטוף. זו לא הגישה הרווחת"

התבטאות נדירה של בכיר ישראלי בסוגיית עסקת שליט. המשנה לראש הממשלה, סילבן שלום, אמר הערב (יום ב') כי ישראל לא תשחרר את בכיר התנזים, מרואן ברגותי, ואת מזכ"ל החזית העממית לשחרור פלסטין אחמד סעדאת, במסגרת עסקת חילופי האסירים.

 

עסקה בדרך? - עדכונים אחרונים ב-ynet

 

השר שלום, המבקר בלונדון, אמר בראיון ל-BBC בערבית כי השניים לא צפויים להשתחרר והם לא ייכללו בעסקה. דבריו של שלום מגיעים לאחר דיווח ב-ynet מפי בני משפחה ומגורמים פלסטינים שטענו כי ברגותי וסעדאת עומדים להשתחרר.

 

הוא הוסיף - בהמשך לדבריו דומים מפיו של ראש הממשלה נתניהו - שאם תתקבל החלטה בעניין שליט, היא תוצג לציבור בישראל, לכנסת ולממשלה.

 

שלום נועד הערב עם שר החוץ הבריטי, דייויד מיליבנד, וביקש ממנו סיוע במאמצים לשחרור שליט. "אני מאוד מעריך את הגישה הישראלית שעושה הכל לשחרר חייל חטוף. זו לא הגישה הרווחת", אמר לו מיליבנד.

 

השניים שוחחו גם בנושא המגעים המדיניים עם הרשות הפלסטינית, ושלום אמר כי "ישראל מעוניינת לחזור לשולחן המשא ומתן באופן מיידי, אך הקפאת הבנייה בהתנחלויות לא הייתה תנאי מעולם. אין שום סיבה שזה יהיה מכשול". לדברי השר הבריטי, "מה שעשוי להשיב את הפלסטינים לדיונים, זה אם ישראל תגדיר לוח זמנים מדוייק למשא ומתן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שלום ומיליבנד, הערב
צילום: ג'ון ריפקין, משרד החוץ
מרואן ברגותי (ארכיון)
צילום: איי פי
מומלצים