שתף קטע נבחר

מפגן תמיכה במגדל: "מאמינים ברב אלון"

עשרות רבות של תומכים, תלמידים ורבנים מכל הארץ הגיעו למושבה מגדל שבצפון כדי להביע הזדהות עם הרב שהוזהר אמש על ידי פורום "תקנה" המטפל בהטרדות. הרב שמואל אליהו: "הרגשתי שבשרי נחתך; אסור לתת לו להיות לבד"

"אני לא כועס על רבני פורום 'תקנה', מדובר ברבנים חשובים. אבל אני חושב שיש כאן ליקוי מאורות", כך אומר היום (ג') הרב דוד לחיאני מצפת, שהגיע למדרשת "בראשית", שבנשיאות הרב מוטי אלון, כדי לחזק אותו.

 

מאז שנחשפה אתמול הפרשה, זורמים למושבה מגדל עשרות רבות של תומכים מכל הארץ, בהם רבנים ידועי שם, שמגיעים לתמוך ולהביע הזדהות עם הרב מוטי אלון. כולם כאחד מדברים על רעידת אדמה כפולה "גם מהמקום של הרב אלון הנחשב לאחד הרבנים החשובים של הציונות הדתית וגם מהמקום של אותם רבים ידועי שם החברים בפורום שחתמו על המסמך". בצהריים נכנס הרב לבית המדרש וזכה לתמיכה וחיבוקים מתומכיו. הוא נשאל לשלומו והשיב: "ברוך השם".

 

 פרשת הרב מוטי אלון - סיקור מורחב ב-ynet:

 

הרב אלון, המוקף בתלמידיו, מעביר בצהריים שיעור פתוח לנציגי התקשורת. הוא לא יענה על שאלות עיתונאים, אך צפוי לפרוש בפני תלמידיו את משנתו על החשדות המעלים כלפיו רבני פורום "תקנה". לצידו נמצאים משפחתו, בהם הרב בני אלון ואמונה אלון. 

 

בין הרבנים שהגיעו למקום, היה גם בנו של הרב הראשי לישראל, הרב שמואל אליהו, שאמר: "אנחנו כמו משפחה שצריך לחבר אותה חזרה. אסור לתת לרב להיות לבד עכשיו, אפשר לצאת מחוזקים ואפשר להתרסק. אני הרגשתי הלילה כאילו בשרי נחתך". 


הרב מוטי אלון עם תלמידיו במגדל (צילום: גילי אליהו)

 

"הרב מוטי הוא רב שכולו חום ואהבה. כל כולו רוצה לתת לאחרים ולכן זה משבר כל כך גדול. גם מהמקום הזה וגם מהמקום שאותם רבנים. הם רבנים ידועי שם ומובילי דרך עבור כולנו". אמר ירוחם שימשוביץ, אחד התלמידים שהגיע מהרצליה.

 

"מתוך ההיכרות שלי עם הרב אין לי ספק שהוא לא עשה את הדברים המיוחסים לו. אני יכול לומר בתור מורה שקל מאוד לטפול על מורה שעשה דברים בעלי רקע מיני, וזאת בכל הנגיעות, הצ'אפחות. כשלתלמיד יש בעיה אתה נותן חיבוק אבהי, וזה בדיוק מה שהרב אלון עושה".

 

חבר ילדות של הרב אלון שהגיע מאזור ירושלים מספר בעיניים אדומות מבכי כי לא ישן כל הלילה: "אני לא ילד, אני יודע שהחיים מגוונים, וזה קשה וזה כואב, אם חלילה וחס זה נכון, אני אומר- זו מחלה. אני מקווה מאוד שזה לא נכון, אבל קשה לי להתעלם מהדמויות של הרבנים שחתומים על זה. אני נקרע מבפנים. חברות נמדדת בשעת צרה וגם אם זה נכון, אני אישאר חבר שלו". 

 

הודעת פורום "תקנה"

הפרשה "פוצצה" אמש כשפורום "תקנה" - הגוף הציוני-דתי המטפל בהטרדות מיניות מצד בעלי מרות וסמכות - פרסם הודעה כי הוא עוסק מזה זמן רב בעניין הרב אלון, בעקבות תלונות על "מעשים המנוגדים לערכי קדושה ומוסר". בהודעה הדגישו חברי הפורום כי "לצערנו הגדול, נמצא שיש בהן (בטענות) ממש" וכי בשל כך נדרש הרב לחדול מכל פעילויותיו ולא להעניק ייעוץ אישי ביחידות.

 

"בהתאם לעקרונות ההלכתיים-המוסריים המנחים את הפורום, ובהם הצורך בהגנה על הציבור, הגנה על המתלוננים, ושמירה

על כבוד הנילון ומשפחתו, כגורמים שיש להתחשב בהם ולאזן ביניהם, נמנע הפורום עד כה מפרסום העניין, ונקט באמצעים דיסקרטיים, ברוח הכלל התלמודי 'היכבד ושב בביתך'", צוין בהודעה. עוד הודגש כי "פעולות הפורום נעשות בהתאם לחוק, ותוך יידוע היועץ המשפטי לממשלה".  

 

על הנסיבות שהביאו לחשיפת הפרשה אחרי כמה שנים כתבו בפורום תקנה: "האיזון הנ"ל היה אמור להיות מושג קודם כל על ידי יישום קפדני של ההגבלות. לצערנו, התברר לנו לאחרונה כי ההגבלות יושמו רק באופן חלקי, וכי ההגנה על הציבור ומניעת מכשול מחייבת אותנו להביא את הדברים לידיעת הרבים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב מוטי ותלמידיו, היום במגדל
צילום: גילי אליהו
הרב מוטי אלון
צילום: גילי אליהו
מומלצים