שתף קטע נבחר

חבר "פורום תקנה": אני מאויים

הרב אהרון ליכטנשטיין, ראש ישיבת הר עציון וממנהיגי הציונות הדתית חשף בפני תלמידיו בשיחה שתוכנה הגיע לידי ynet: "קיבלתי מכתב איומים מקרוב של הרב אלון שאמר לי שיפגע בי בכל דרך שיוכל". הרב פרץ בבכי ומחה על היחס העוין מצד תלמידי הרב אלון: "הכל נעשה בלב כבד"

פרשת הרב מוטי אלון וההטרדות המיניות עולה מדרגה: חבר פורום "תקנה" המטפל בנושא, הרב אהרון ליכטנשטיין, טוען כי בימים האחרונים קיבל איומים בעקבות חשיפת התלונות נגד הרב. בשיחה שנשא היום (ד') בפני תלמידים בישיבתו, הר עציון, ושתוכנה הגיע לידי ynet, אמר: "קיבלתי מכתב רצוף איומים מקרוב של הרב אלון שאמר לי שיפגע בי בכל דרך שיוכל". מאוחר יותר הבהיר כי הוא מפרש זאת כאיום משפטי ולא פיזי.

 

פרשת הרב מוטי אלון - סיקור מורחב ב-ynet:

 

הרב, בן ה-75, סיפר גם על הטרדות טלפוניות בשעות לילה מאוחרות על רקע הפרשה בימים האחרונים. בשיחה נרגשת, שבחלקים ממנה אף פרץ בבכי, מחה על יחס העויין מצד תלמידי הרב אלון: "זה השכר שקיבלנו על עשרות שעות ישיבות של אנשים חשובים". 

 

הרב ליכטנשטיין, ממנהיגי הציונות הדתית, נתפס כדמות הרבנית הבכירה (יחד עם הרב יעקב אריאל) בהרכב שדן בעניינו של אלון. "לא מדובר על מקרה אחד, הלוואי שהיה מקרה אחד", אמר על הפרשה המסעירה את הציונות הדתית, "לפעמים צריכים לסגור את הגמרא ולטפל בנושא החשוב הזה". על הטענות לפיהן נעשה עוול לרב השיב: "מדברים על סחיטה. סחיטה? איזו סחיטה? מי קיבל הנאה מזה? עוגמת הנפש חריפה ועמוקה".

 

בהמשך התייחס הרב ליכטנשטיין לנסיבות שהביאו לפיצוץ הפרשה, ואמר:

"היו הצטברות של מקרים, אך לא על זה הוקם כל הרעש. לא על זה היינו יוצאים לתקשורת. הבעיה הייתה לגופו של עניין והיו אנשים שנפגעו. היו אנשים שחיי המשפחה שלהם נפגעו לרעה בצורה חריפה. אנשים שמבחינה נפשית סבלו". עוד סיפר כי "התחיל סכר מסויים בעניין הסודיות" כאשר המידע החל לזלוג לתקשורת. "חרב הייתה מעל ראשנו, מתי יגלו את הדברים", תיאר הרב את תחושותיו ערב הפרסום.

 

"ניסינו לשכנע את האדם להתמודד ולהתגבר ולחזור בו", אמר, "התחננתי בפניו. אמרתי לו: אתה הורס את עצמך והורס את חייך. עם עתיד כל כך מפואר בדרך. בעד מה? מצד אחד חשבנו שזה טירוף. בעד כמה דקות של הנאות מפוקפקות אדם מסכן הכל".

 

בסופו של דבר, טוען הרב ליכטנשטיין, נפלה אצלו ההחלטה לפרסם את הדברים לפני כשבוע כאשר אחד מחברי הפורום נשלח אל הרב אלון לאזהרה אחרונה וזמן קצר לאחר מכן נחשף בפני "תקנה" מקרה נוסף אותו הוא מגדיר קשה ביותר. על תחושותיו כאחד האחראים לפרסום אמר: "הכל נעשה בלב כבד, תאמינו לי, אני מודע לפגיעה באדם ומשפחתו, אשתו שבורה ורצוצה, היינו חייבים לעשות זאת".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
הרב אהרון ליכטנשטיין
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים