שתף קטע נבחר

"סבירות גבוהה שזקן תיעצר כשתשוב לארץ"

גורם בכיר המעורה בחקירת הולילנד אמר כי מצפים לשובה לארץ בקוצר רוח: "נשמח לשמוע את עדותה ואת הסבריה, אנו מקווים כי הם יועילו לנו בסגירת קצוות בפרשה"

מחכים בזרועות פתוחות בארץ הקודש - ובאזיקים שלופים? גורמים במערכת אכיפת החוק אמרו הערב (יום ד') ל-ynet כי קיימת סבירות גבוהה כי שולה זקן תיעצר לחקירה לאחר שתשוב לארץ משהותה בארה"ב.

 

פרשת הולילנד - עדכונים אחרונים ב-ynet

  

בהיעדרה של מזכירתו לשעבר של אהוד אולמרט נערך לפני כשבוע חיפוש בביתה, והחוקרים החרימו מספר מסמכים שלטענתם קושרים אותה לפרשה. גורם בכיר המעורה בחקירה אמר לאור החומר שהתגלה כי "היא תאלץ לתת הסברים לגבי המסמכים".

 

מוקדם יותר היום הבטיח פרקליטה של זקן, עו"ד מיכה פטמן, כי היא תשוב לארץ בימים הקרובים. במסגרת חקירת פרשה, היא חשודה בלקיחת שוחד והן בתיווך לשוחד.

 

עו"ד פטמן הכחיש את הפרסומים בדבר מגעים כביכול בין זקן לבין נציגי הפרקליטות והמשטרה. הפרקליטות אף הזדרזה להוציא הודעה זהה.

 

לדברי גורם בכיר, "פרקליטה של זקן אמר היום כי היא תמסור את גרסתה המלאה במשטרה. אנו מצפים לכך בקוצר רוח, נשמח לשמוע את עדותה ואת ההסברים שהיא תספק לנו, ומי יודע, אנו מקווים כי הם יועילו לנו בסגירת קצוות בפרשה".

 

במערכת אכיפת החוק אף נערכים לכך כי לאחר חקירתה של זקן יוזמן

לחקירה ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, כאשר שם טרם יודעים אם יבקשו את מעצרו בתום החקירה או שילוחו למעצר בית.

 

במקביל, היום נחקר ביחידה לחקירות הונאה עד המדינה ששב ועומת עם כמה מהעדויות שכבר נגבו בפרשה מהחשודים בה. עד המדינה מוגדר גם כעת בידי חלק מגורמי החקירה כאדם בעייתי, אולם לדבריהם ישנם מסמכים רבים מגובים שאפשר לאמת אותם. החוקרים אף מנסים למצוא אדם נוסף שישמש כעד מדינה או שיפליל את המעורבים הנוספים בפרשה וחלק מההערכות הן כי ישנם מספר חשודים שכבר דיברו בחקירתם וסיפקו לחוקרים את התשובות אותם רצו לשמוע.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זקן. מחכים שתשוב לארץ
צילום: גיל יוחנן
עו"ד פטמן. היא תחזור בקרוב
צילום: ירון ברנר
מומלצים