שתף קטע נבחר

הפגנות בטורקיה; משרד החוץ: "צאו מהמדינה"

מפגינים זועמים ניסו ליידות אבנים לעבר בניין הקונסוליה הישראלית באיסטנבול, לאחר השתלטות צה"ל על המשט לעזה. במקביל, שגריר ישראל באנקרה נקרא להגיע למשרד החוץ הטורקי. משרד החוץ עתיד לקרוא לישראלים לצאת מהמדינה

אחרי המבצע הקטלני לעצירת המסע לעזה - מחאה אלימה בטורקיה: עשרות מפגינים ניסו לפרוץ הבוקר (יום ב') לקונסוליה הישראלית באיסטנבול. כוחות המשטרה במקום מנעו זאת מהם. המפגינים התפרעו, השליכו אבנים, וקראו קריאות בגנות ישראל. כך דיווחו כלי תקשורת בטורקיה. במקביל, דיווחה רשת אל-ג'זירה, כי שגריר ישראל באנקרה נקרא להגיע למשרד החוץ הטורקי. עוד דווח, כי טורקיה מזהירה את ישראל מפני "השלכות חסרות תקדים ובלתי נתפשות".

 

בשל האירועים עתיד משרד החוץ לקרוא לישראלים השוהים בטורקיה לחזור לישראל, ולישראלים המתכוונים לנסוע למדינה לבטל את נסיעתם. כמו כן מתכוונת ישראל לתבוע מאנקרה אחריות לגבי כל השוהים על אדמתה.

 

דם בלב ים - כותרות אחרונות ב-ynet:

 

רשתות הטלוויזיה בטורקיה הקרינו תמונות בהן נראו המפגינים מתעמתים עם השוטרים, שאיבטחו את בניין הקונסוליה באיסטנבול. המפגינים צעקו גם "לעזאזל ישראל". עוד דווח על הפגנות ליד שגרירות ישראל באנקרה ובית השגריר בעיר.

 

רשת אל-ג'זירה דיווחה, כי בכירים בטורקיה צפויים להיפגש לדיון חירום, כדי לדון בגיבוש עמדה בעניין ההשתלטות על המשט לרצועת עזה.

 

המחאה נגד ישראל בטורקיה החלה כבר אמש. מאות מפגינים טורקים התכנסו סמוך לשגרירות ישראל באנקרה וליד הקונסוליה

הישראלית באיסטנבול כדי למחות על "מעשי ההתגרות של ישראל נגד המשט".

 

ראש ממשלת טורקיה, רג'פ טאיפ ארדואן, התייחס אמש לטענות שנשמעו בישראל על הקשר הטורקי לארגון המשט. הוא הדף את הטענות ואמר כי לספינות, הנושאות סיוע לרצועת עזה, אין קשר לממשלת טורקיה. "זו פעולה אזרחית בינלאומית", אמר בעת ביקור בברזיל, "הצעד הזה ננקט אך ורק למטרות הומניטריות. אני חושב שלא תהיה שום בעיה אם ישראל תגלה עמדה הומניטרית כלפי הסיוע ההומניטרי".

 

Read this article in English

 

בהכנת הידיעה השתתף רוני סופר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תמונות מהספינה בים התיכון
מומלצים