שתף קטע נבחר

צפו באדמו"ר נפגש עם ההורים: זה דומה לגרמניה

האדמו"ר מסלונים, מנהיג הורי הבנות האשכנזיות בעמנואל, נפגש אמש עם חסידיו בירושלים ואמר כי שום דבר לא ימנע מהחרדים לקיים את דעת התורה. "הם יכולים לאסור אותנו", אמר הרב, "מאז שהסתיימה המלחמה בגרמניה לא היה כדבר הזה"

מנהיג הורי הבנות האשכנזיות בעמנואל, האדמו"ר מסלונים שמואל ברזובסקי, נפגש הלילה (יום ה') בירושלים עם חסידיו, והתייחס לפסיקת בג"ץ לפיה ההורים שלא יקימו את צו בית המשפט צפויים להיכנס למאסר. אולם לאדמו"ר היו בשורות אחרות להורים. "כאות הזדהות עם המערכה של כל תושבי עמנואל, מי שצפוי למאסר, יבוא ויקבל 500 דולר", אמר הרב לחסידיו, ובהם 86 אבותיהם של הבנות האשכנזיות בבית הספר "בית יעקב" בעמנואל.

  

"השמיצו אותנו שאנחנו הדתיים, שאנחנו גזעניים שמפרידים בין יהודי ליהודי על פי צבע בזמן שאין לזה שום אחיזה במציאות", אמר האדמו"ר בכינוס בבית מדרשו בבירה. "האמת היא הפוכה, אפילו המספרים מוכיחים את זה". 

 

לקראת הפגנות החרדים - כתבות אחרונות ב-ynet 

 

מול אולם מלא בחסידיו הדגיש האדמו"ר מסלונים כי אין דבר שימנע מהחרדים לקיים את דעת התורה בסוגיה. "על העניין הזה אנחנו מוכנים ללכת לכלא", אמר, "אם כבוד שמיים עומד כאן על המשקל, אם דורשים מאיתנו שאנחנו נסכים

שדת מהודו יותר קובעת מאשר התורה שניתנה לנו מסיני שבה כתוב: ועשית ככל שאשר יורוך".

 

"כעת חובת השעה לומר להם - כל כלי לא יצלח עליך", אמר הרב. "הם יכולים לאסור אותנו, הם יכולים לעשות כל מה שאני לא יודע, מה שהמוח שלהם יכול לעלות על הדעת".

 

"לקחת נשים, אמהות וילדים קטנים, שיעזבו את כל המשפחה ויעצרו אותם, אני חושב שדבר כזה לא קרה בשום מדינה מתוקנת",

ציין האדמו"ר מסלונים, "מאז שהסתיימה המלחמה בגרמניה לא היה כדבר הזה".

 

עד הלילה נראה היה כי 86 הורים לילדים מבית הספר "בית יעקב" בעמנואל ייכנסו לכלא, אולם האדמו"ר מסלונים הורה לכל ההורים כי רק הבעלים יתייצבו למאסר, לאחר סיכום שהושג אמש בשעת לילה בבית המשפט, לפיו רק הורה אחד ייכנס לכלא. "האדמו"ר החליט שרק הגברים ייכנסו לכלא מפני כבוד האישה" אמר בכיר בחסידות. ואולם צו בג"ץ קבע כי על כל ההורים להתייצב למאסר במגרש הרוסים, אלא אם יגישו בקשת פרטניות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אין גזענות. בית הספר בעמנואל
צילום: רותם מלנקי
חרדים עמנואל הפגנות כלא בית יעקב
צילום: רותם מלנקי
מומלצים