שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  אסותא: בוימלגרין האריך האופציה לקב' הרכישה
  במסגרת הזמן החדשה ינסו מארגני הקבוצה לתמחר מחדש את העסקה בנוגע למתחם אסותא, בעקבות הגזרות החדשות שהוטלו על קבוצות הרכישה

  קבוצת הרכישה של יזמי העיר החדשה במתחם אסותא בתל אביב תקבל הארכה של שלושה וחצי חודשים להסכם האופציה עם חברת בוימלגרין קפיטל שבשליטת שעיה בוימלגרין, כך נודע ל"כלכליסט". ההסכם החדש נחתם עד לתאריך ה-30 באוקובר 2010.  

   

  היום (ה') דיווחה חברת בוימלגרין קפיטל שבשליטת שעיה בוימלגרין כי הסכם האופציה שהעניקה למארגני קבוצת הרכישה של העיר החדשה שבבעלות דרור הלוי ורביב צולר פקע מבלי שנחתם על ידי שני הצדדים. הסיבה לכך היא ככל הנראה השינויים הרגולטורים שבוצעו ועתידים להתבצע בתחום קבוצות הרכישה ועשויים בעקבות כך לשנות את תמחור הפרויקט ואת תנאי ההסכם. על פי הערכות מדובר במחלוקת שעיקרה כספית. כעת, בעקבות הארכת הסכם האופציה יוכלו הצדדים לשוב ולנהל משא ומתן.

   

   הסכם אופציה הינו מסמך שנחתם בין מארגני קבוצת רכישה לבין היזם בעל הקרקע אשר מעניק למארגן ארכה של מספר חודשים לארגון הקבוצה ושיווק היחידות במתחם. בתקופה זו מתחייב היזם שלא למכור את הקרקע לגורם אחר וכן מתחייב על מחיר המכירה. בדרך כלל כאשר הסכם אופציה פוקע מבלי שנחתם עם קבוצת רכישה הדבר נובע מכך שהקבוצה לא מכרה את כל הדירות - אך העיר החדשה דיווחה כבר בחודש מרס כי מכרה את כל 155 הדירות שבמתחם, חודש בלבד לאחר שהחלה בשיווקם.  

   

  העיר החדשה חתמה על ההסכם לרכישת הקרקע מידי בוימלגרין ומספר משקיעים שמחזיקים עימו בשותפות למתחם בתמורה ל- 343 מיליון שקל והיקפו הכספי של הפרויקט הוערך בכ-800 מיליון שקל.  

   

  הפרויקט כולל צמד מגדלים בגובה 26 קומות ושני מבני באוהאוס בני 2-3 קומות המיועדים לשימור והוסבו למגורים. יחידות הדיור במגדלים כוללות ויטרינות רחבות של 7-8.5 מטר ומרפסות גדולות הפונות לים. המגדלים כוללים בריכה, אזור מנוחה וחדרי כושר וספא.

  פורסם לראשונה 15/07/2010 16:01

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים