שתף קטע נבחר

ש"ס עם ליברמן, נגד נתניהו: בלי חוק גיור - סכנה

ראש הממשלה הודיע על התנגדותו הנחרצת, אבל שר הפנים אלי ישי תומך בישראל ביתנו: "היעדר חוק גיור יוביל לקרע. זו הסכנה הרוחנית הגדולה ביותר לעם היהודי". לטענתו, ילדים יהיו פסולי חיתון בגלל שהוריהם השתייכו לזרמים שונים ביהדות

חזית חדשה נגד נתניהו. ש"ס חזרה והודיעה אחר הצהריים (יום א') על תמיכתה בחוק הגיור שיזמה מפלגת ישראל ביתנו, ואמרה כי היעדרו הוא "סכנה רוחנית גדולה ביותר" - שעות ספורות אחרי שראש הממשלה בנימין נתניהו אמר כי הוא מתנגד לחוק.

 

שר החוץ אביגדור ליברמן, שבסוף השבוע המשבר בינו לבין נתניהו והליכוד הגיע לשיא - בעקבות ההתנגדות לתקציב ומינוי ממלא מקום לשגריר באו"ם ללא תיאום - זכה בעצם לגיבוי מש"ס. יו"ר המפלגה, אלי ישי, הזהיר במלים הפוכות ממש מאלו של ראש הממשלה: "אם לא יהיה חוק גיור זה יוביל לקרע בעם ולכתיבת ספרי יוחסין. היעדר חוק גיור הוא הסכנה הרוחנית הגדולה ביותר לעם היהודי בעת הזאת".

 

שר הפנים טען כי כתיבת ספרי יוחסין תוביל לכך שיתנהל מעקב אחרי מוצאו של כל אדם - מהוריו ועד אבות אבותיו - והדבר יוביל למצב בו ילדים יהיו פסולי חיתון, משום שהוריהם השתייכו לזרמים שונים ביהדות. גורמים בש"ס אמרו ל-ynet כי הם מתכוונים לתמוך בחוק הזה "עד הסוף", וכי "כל התסריטים הפוליטיים אפשריים".

 

הרב הראשי לישראל, שלמה עמאר, אף קרא היום למפלגות החרדיות לפרוש מהקואליציה. עמאר, שהיה שותף בניסוח החוק, טען כי הרפורמים ניצלו את המצב המדיני כדי ללחוץ על נתניהו עד שנכנע. בנוסף, תקף הרב הראשי את בג"ץ, שלדבריו "אוכל אותנו שלב אחר שלב, פרוסה אחר פרוסה".

 

חבר הכנסת דוד רותם, יוזם החוק מישראל ביתנו, אמר מוקדם יותר היום בעקבות דבריו של נתניהו כי ראש הממשלה פועל מלחצים ולכן "נפל בפח". "כשהחוק הזה יבוא להצבעה, נתניהו יצביע בעדו", טען יוזם הצעת החוק. "הוא מפחד. הרפורמים והקונסרבטיבים הפעילו עליו לחצים. הוא שוכח שהוא לא קרא את החוק, הוא שוכח שהוא ביקש ממני להגיע להסכמה עם כל סיעות הקואליציה. הוא לא מבין, כי הוא לא קרא שהחוק איננו מתייחס ליהדות חוץ לארץ בכלל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אלי ישי. "יוביל לקרע בעם"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים