שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  שיא צריכת החשמל נשבר שוב: 11,530 מגה-ואט
  מחברת החשמל נמסר, כי מניין הימים בהם שורר עומס חום קיצוני הגיע ל-20 ימים ובמהלך כל הימים הללו עמדה לרשות המשק רזרבה חשמלית בהיקף של 5%-10%. הביקושים הגבוהים צפויים להימשך בסוף השבוע ובשבוע הבא

  בפעם השנייה ביממה נשבר בצהריים (ה') שיא צריכת החשמל בישראל. בשעה 15:00 אחר הצהריים נקבעה הצריכה על שיא של 11,530 מגה-וואט, לאחר שצריכת השיא אתמול הייתה 11,200 מגה-וואט. בחברת החשמל מעריכים כי גם בסוף השבוע צפויים ביקושים גבוהים לחשמל וכך גם בשבוע הבא.

   


  מחברת החשמל נמסר, כי מניין הימים בהם שורר עומס חום קיצוני הגיע ל- 20 ימים. במהלך כל הימים הללו עמדה לרשות המשק רזרבה חשמלית בהיקף של 5%-10%.

   

  בשעות האחרונות נתקבלו דיווחים על הפסקות חשמל ברחבי הארץ, בין השאר, בתל-אביב, אלעד וירושלים. אתמול דווח על הפסקת חשמל גם ברמת גן, באזור רחוב האשל. בחברת החשמל מוסרים, כי לא מדובר בהפסקות חשמל יזומות בשל רזרבות החשמל הנמוכות, אלא בתקלות שגרתיות.

   

  במרכז הבקרה והשליטה הארצי של החברה, הנמצא בחיפה, מפקחים על פעולת יחידות ייצור החשמל, מפעילים בעת הצורך יחידות נוספות ומנתבים את הפעילות בין התחנות השונות ברחבי הארץ. העדיפות בהפעלה היא לתחנות הפחם והגז, שחומרי הגלם שלהם זולים יותר, ורק בהמשך ליחידות הפועלות על מזוט וסולר.

   

  הצריכה הגוברת, מתחילה בשבועות האחרונים בסמוך לשעות הצהריים ומגיעה לשיא בסביבות השעה 15:00. בחברת החשמל ציינו, כי עלייה של כל מעלה בטמפרטורה גוררת צריכה של 300 מגה-ואט נוספים.

   

  היום סיפקה חברת החשמל למשק החשמל כ-10,950 מגה-ואט, יצרנים פרטיים סיפקו 380 מגה-ואט ולקוחות שבהסכם סיפקו 200 מגה-ואט.

   

  חברות ממשלתיות גדולות, שמתואמות עם חברת החשמל ומסיטות את הצריכה שלהן משעות השיא לשעות השפל, פעולה המתבטאת אף היא בהפחתה של מאות מגה-ואטים בצריכה.

   

  כמו במהלך השבועות האחרונים, גם היום קראה חברת החשמל לצרכנים לסייע להתמודדות עם הצריכה הגואה, ולצמצם את השימוש במכשירים זוללי חשמל (מדיחי כלים, מכונות כביסה, תנורים ושואבי אבק) בין השעות 12:00-17:00.


  פורסם לראשונה 19/08/2010 14:37

   

  בהכנת הידיעה השתתף תני גולדשטיין
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  חשמל חברת החשמל צריכה שיא
  צילום: חגי אהרון
  חשמל חברת החשמל צריכה שיא
  צילום: חגי אהרון
  מומלצים