שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  חשוד בהולילנד: "הכל בגלל הרעש התקשורתי"

  אחרי שהמשטרה המליצה להעמידו לדין בפרשת "הולילנד", מכחיש סגן ראש העיר י-ם לשעבר, יהושע פולק, שקיבל שוחד: "תמיד פעלתי לטובת יזמים. אלפים יעידו". הוא ועוד חשודים מקווים לשכנע את הפרקליטות בחפותם. ויש מי שנושם לרווחה

  סגן ראש העיר ירושלים לשעבר, יהושע פולק, טען אחר הצהריים (יום ב') כי החלטת המשטרה להמליץ להעמיד אותו לדין בפרשת "הולילנד" נובעת מהרעש התקשורתי בלבד.

   

  "אני יודע וברור לי שאני לא לקחתי מעולם שוחד, ותמיד פעלתי בעירייה לטובת יזמים", אמר פולק, החשוד בלקיחת שוחד, מרמה והפרת אמונים, הלבנת הון ועבירות מס. "יעידו על זה אלפים. לא מאות, אלא אלפים. קידמתי את הכל. אמרתי את זה גם למשטרה".

   

  המשטרה הודיעה מוקדם יותר כי היא ממליצה להעמיד לדין במסגרת פרשת "הולילנד" את ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, ראש לשכתו שולה זקן, ראש העיר ירושלים לשעבר אורי לופוליאנסקי, וגורמים נוספים המעורבים בפרשה שכונתה "אחת מפרשות השחיתות החמורות בתולדות ישראל". חומר החקירה הועבר לפרקליטות.

   

  "יש עוד תקווה" 

  פולק, שהיה סגן ראש העיר מטעם "יהדות התורה" וכיהן כיו"ר הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בימיו של אהוד אולמרט כראש העיר, משמש כיום כגזבר עיריית ביתר עילית. הוא טוען בתוקף כי הוא חף מפשע וכי צדקתו עוד תצא לאור.

   

  "כרגע זה לא משפיע על כלום", אמר על החלטת המשטרה להמליץ על העמדתו לדין. "הרי הפרקליטות היא זו שצריכה לקבוע אם מגישים הם כתב אישום. זה נותן עוד תקווה".

   

  המשטרה המליצה להעמיד לדין גם את יעקב אפרתי, לשעבר ראש מינהל מקרקעי ישראל, על מרמה

  והפרת אמונים. עו"ד ירון קוסטליץ, פרקליטו של אפרתי, אמר כי הוא מברך על מסקנת המשטרה שלפיה מר אפרתי לא קיבל שוחד. "אני מאמין שהפרקליטות תגיע למסקנה, כי אין להגיש נגד מר אפרתי כתב אישום כלל", אמר עו"ד קוסטליץ.

   

  עורכי הדין גיורא זילברשטיין ואלי כהן, באי כוחו של מאיר רבין, שהמשטרה המליצה להעמידו לדין בגין מתן שוחד, קשירת קשר לביצוע פשע, הלבנת הון ועבירות מס, אמרו כי "המלצת המשטרה אינה מחייבת, ואנחנו מקווים שנשכנע את הפרקליטות שלא להגיש כתב אישום".

   

  עו"ד אבי אודיז, פרקליטו של מתי חוטה, מנכ"ל עיריית בית שמש שנעצר במסגרת החקירה אך לבסוף לא הומלץ על העמדתו לדין, מסר: "אני שמח שבסופו של דבר התברר שמרשי אינו קשור לסיפור. חבל רק שהוא היה צריך לשהות במעצר בגלל הסיפור הזה". חוטה עמד בראש הוועדה המחוזית שאישרה את פרוייקט הולילנד.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  פולק. "הפרקליטות היא שקובעת"
  צילום: דודו אזולאי
  יעקב אפרתי
  צילום: ירון ברנר
  מומלצים