שתף קטע נבחר

בלעדי: אוריאל לין לא יעתור נגד השביתה

בשל מידע שהגיע אליו מהארגונים הכלכליים, לפיו קיים מתווה לפתרון בעיית השכר במגזר הציבורי, החליט יו"ר איגוד לשכות המסחר לוותר על הגשת העתירה לבית הדין לעבודה. אם בכל זאת תפרוץ השביתה, יגיש הארגון בבוקר את עתירתו

איגוד לשכות המסחר החליט שלא להגיש הלילה (ב') את העתירה שתכנן נגד ההסתדרות , שבה היה אמור לבקש את מניעת השביתה הכללית במגזר הציבורי, כך נודע ל-ynet.

 

איגוד לשכות המסחר הכין עתירה לבית הדין הארצי לעבודה, שבה היה אמור לבקש להורות להסתדרות לבטל את השביתה הכללית במגזר הציבורי. העתירה הייתה אמורה להיות מוגשת הערב לפני פרוץ השביתה המתוכננת למחר (ג') ב-6 בבוקר.

 

מדובר בעתירה דומה לזו שהארגונים הכלכליים מגישים בכל פעם שיש שביתה כללית במשק, או איום לשביתה כזו. אלא שיו"ר האיגוד, אוריאל לין, החליט במפתיע שלא להגיש את העתירה. גורם המעורה בפרטי ה"פוליטיקה של צמרת המשק" אומר כי לין ויתר על הגשת העתירה הלילה, עקב מידע שקיבל מגורמים בארגונים הכלכליים, שלדבריהם קיבלו מידע מההסתדרות לפיו קיים מתווה לפתרון בעיית השכר במגזר הציבורי, מתווה שימנע את השביתה.

 

המידע שהגיע לידי לין הביא לדחיית העתירה. עם זאת, עורכי הדין של האיגוד כן מתכוונים להגיש את העתירה מחר בבוקר במקרה ויתברר להם שה"מקור" שלהם הטעה אותם, ושהשביתה תפרוץ למרות הכל.

 

בשביתות הכלליות הקודמות במשק, כמו אלה שהתרחשו בשנים 2004 ו-2006, הוגשו עתירות משותפות של כל הארגונים הכלכליים, ובראשם התאחדות התעשיינים ואיגוד לשכות המסחר. ב-2007 החליטה ההתאחדות שלא להגיש עתירה שכזו והיא הוגשה בידי האיגוד בלבד.  מאז פרש האיגוד מלשכת התיאום של הארגונים הכלכליים.

 

יצויין כי נשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש, אמר ל-ynet השבוע כי החליט שלא לצטרף לעתירה כי היא "סתם תעכיר את האווירה ואין בה צורך" וכי הוא מעריך שהיא ממילא לא תפרוץ.

 

איגוד לשכות המסחר היה אמור לטעון בעתירה כי השביתה גורמת למשק נזק בלתי מידתי ולכן היא אינה חוקית. זהו בדיוק אותו טיעון שנאמר בעתירות שהוגשו בשביתות הקודמות. בית הדין קיבל בשביתות הקודמות את העתירה באופן חלקי בלבד והתיר להסתדרות להשבית את המשק למשך יום אחד בלבד.

 

באיגוד לשכות המסחר סירבו להגיב לידיעה. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר
צילום: מיכה קירשנר
מומלצים