שתף קטע נבחר

בר-לב נחקר 7 שעות: היה סקס עם מ', לא אנסתי

הניצב החשוד בתקיפה מינית ובאונס עבר פוליגרף והשלמות חקירה במח"ש. כשנשאל 'האם קיימת יחסי מין עם מ'?', ענה "כן". על השאלה 'האם שלחת מישהי לשים סם למתלוננת?', ענה "לא". ממצאים ראשוניים מהבדיקה יתקבלו כנראה היום

"קיימתי יחסי מין עם מ', אבל לא אנסתי ולא סיממתי". כך ענה ניצב אורי בר-לב, במהלך בדיקת הפוליגרף שנערכה לו במשרדי המחלקה לחקירות שוטרים בנתניה. לאחר כמעט שבע שעות של שיחה על פרטי החקירה, בדיקה במכונת אמת והשלמות חקירה, יצא אמש (ד') בר-לב מהמשרדים ונסע לעורכת דינו, אירית באומהורן. ממצאים ראשוניים מהבדיקה במכונת האמת יתקבלו ככל הנראה היום. 

 

בר-לב נשאל בבדיקת הפוליגרף שאלות עסיסיות, שלוו בתיאורי האקטים המיניים. כשנשאל 'האם קיימת יחסי מין עם המתלוננת מ'?', ענה "כן". שאלות אחרות כוונו לעדותו כי לא כפה עצמו על מ', וכי לא היתה שלישייה עם ש', עדות שגם המתלוננת שותפה לה. על השאלה 'האם הכנת או שלחת מישהו או מישהי לשים סם למתלוננת?', ענה "לא".

 

בנוסף, נשאל גם על מקרה בכנס באילת לפני שנתיים, אז על פי החשד תקף את א'

מינית. הוא נשאל 'האם נכונה ההצהרה שעד לעימות עם א' לא זכרת את פרטי הנפילה ולאחר העימות הדברים התבהרו?', ענה "כן". בר-לב, שיצא בהרגשה טובה ממשרדי מח"ש, נשאל גם על פרטים בנוגע ליחסי המין עם מ', אותם סיפרה המתלוננת בעדותה.

 

הבדיקה במכונת אמת, שבר-לב התכונן אליה בצוותא עם פרקליטתו במשך שעות ארוכות, החלה ב-16:00 אחר הצהריים, לאחר שמח"ש סייעה לו להתחמק מהתקשורת - ושינתה את מיקומה. בהמשך, ביצעו החוקרים השלמות חקירה, לאחר העימותים שנערכו לניצב החשוד מול שתי המתלוננות. הבדיקה הסתיימה רק סמוך לשעה 23:00 בלילה. בר-לב חשוד שתקף את א' מינית ואנס את מ', תוך ידיעה שהיא מסוממת.

 

ההערכה: הפעם בר-לב לא הופתע

החקירה נמשכה שעות ארוכות, בגלל ההערכה שהחוקרים אינם מתכוונים לזמן את בר-לב לחקירה נוספת. לפני הפוליגרף, שוחחו החוקרים עם בר-לב על פרטי החקירה, ואחריו נערכו השלמות החקירה. למרות ששהה שבע שעות במשרדים, ככל הנראה לא היה חידוש בחקירה שלא היה ידוע לבר-לב, שהופתע בפעם הקודמת בה זומן לחקירה - עת עומת מול מ'.


בר-לב מקדים איש ביטחון, בתום החקירה הארוכה (צילום: עידו ארז)

 

נציג המשטרה בוושינגטון מכחיש את החשדות מכל וכל. בנוגע לעדות של מ', הוא טוען כי היא הוזמנה לשלישייה, ביחד עם חברתו של בר-לב ש', והכחיש כי סוממה או נאנסה: "היא ידעה לשם מה היא באה לחדר המלון בהרצליה". ש' צפתה בחלק מהאקט המיני וטענה כי מ' שיתפה פעולה ולא בוצע אונס.

 

בזמן שנחקר במשרדי מח"ש, קיבל בר-לב חדשות חיוביות מבחינתו. גורמים המעורים בחקירה אמרו ל-ynet כי תלונתה של מ' בעייתית ויהיה קשה מאוד להוכיח כי אכן סוממה, לפני קיום יחסי המין עם הניצב החשוד. הם אמרו גם כי מדובר בגרסה מול גרסה.

 

"המקרה של מ' הינו מקרה בעייתי ואנחנו בודקים את זה בזהירות ובחשד גדול", אמרו גורמים המעורים בחקירה. "יהיה קשה מאוד להוכיח שבר לב אכן ידע, כפי שמ' טוענת, שהיא סוממה. בנוסף, אם היא אכן סוממה, הרי שהייתה תחת השפעת סמים, ולכן לא בטוח שגרסתה נכונה. ייתכן שהייתה מעורפלת".

 

א': מצטערת שלא התלוננתי על בר-לב מוקדם יותר

א', המתלוננת הראשונה, אמרה בפגישה עם נשים שתמכו בה, כי היא מצטערת שלא התלוננה מוקדם יותר נגד בר-לב. היא אמרה ש"דמה הותר", אך הבהירה כי תנסה למנף את מאבקה ולהעבירו מהגזרה המשפטית גם לפן הציבורי. לדבריה, התנהגותו כלפיה של חגי פלג, מנכ"ל המשרד לביטחון פנים שהתפטר לאחר שנחשד אף הוא בהטרדתה, היתה קשה וחמורה בהרבה מיחסו של בר-לב.

 

בפגישה עם א' נכחו גם נציגות איגוד מרכזי הסיוע לנפגעי תקיפה מינית, אותן הכירה במסגרת תפקידה. רוב הנשים שנכחו במפגש היו חברותיה הקרובות והיא סיפרה להן על הקשיים שהיא וילדיה עוברים בעקבות חשיפת הסיפור. א' הדגישה גם שלכל אורך התקופה היא לא שתקה, אלא סיפרה לסביבתה על המקרה.

 

"אנחנו נהיה שם בשבילה, כמו עבור כל נפגעת", אמרה מנכ"לית איגוד מרכזי הסיוע, מיכל רוזין. "לכל נפגעת שפונה אלינו אנחנו משיבות את השליטה, ונהיה איתה בכל מצב שתבחר. הבחירות הן אך ורק של הנפגעת וכך אנחנו נוהגות תמיד".

 

Read this article in English

 

בהכנת הידיעה השתתפה יעל ברנובסקי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בר-לב, אחרי 7 שעות חקירה
צילום: עידו ארז
א'. נזכר בנפילה אחרי העימות
צילום: עמית מגל
מומלצים