שתף קטע נבחר

אבי האחים החשודים בביהמ"ש: הלבישו להם תיק

הנערים מעוספיה, שחשודים כי התרשלו והדליקו אש שהביאה לשריפת הענק, ישארו במעצר עד יום רביעי. הבן הגדול מציין היום את יום הולדתו ה-16. אביהם: השכנים התרשלו

ההר הירוק עדיין מעלה אש ומעשן, ומעצרם של שני נערים, בני 14 ו-16 מעוספיה, החשודים באחריות לכך הוארך עד ליום רביעי הקרוב. לדיון בבית משפט השלום בחיפה הגיעו הבוקר (יום א') אביהם ודודתם של הנערים. "לא נרשה שילבישו על שני ילדים טובים את התיק הזה", הבהיר האב.

 

אסון הכרמל: דיווחים 24 שעות ב-ynet - צפו בעמוד המיוחד

 

שני האחים נעצרו אתמול בחשד לרשלנות שהביאה לתוצאות הרות אסון - 41 הרוגים, אלפי מפונים, עשרות אלפי דונמים שעלו באש ומיליוני עצים שרופים. אביהם האשים כי "באו וחטפו אותם מהבית, ממש כאילו הם היו מחבלים ולא שני צעירים לפני גיוס. אין להם שום קשר לשריפה והם אפילו לא ידעו עליה. אחד מהם ישן, והשני היה בבית הספר". 

 

השניים חשודים כי התרשלו ולא כיבו את האש שהדליקו. האב האשים גם כי "הכל קרה בגלל רלשנות של שכנים שהלבישו עליהם את התיק. הילדים שלי לא מעשנים נרגילה, ואפשר לבדוק את זה במעבדה. אני עומד לצידם ואמשיך לעמוד לצדם. אדאג שישחררו אותם באופן מיידי. גם אני הייתי בצבא, וגם אני ובני משפחתי סייענו לכבות את השריפה בכל הימים האחרונים".


הוריהם של הנערים החשודים. מכחישים מכל וכל (צילום: מתי אלמליח)

 

אמם של הנערים בטוחה שבניה לא גרמו לדליקה. היא טענה כי השניים היו בכלל בבית הספר, בזמן שהשריפה פרצה ליד עוספיה ביום חמישי בסביבות 11:00 בבוקר. האם, שסיפרה כי בנה הגדול מציין היום את יום הולדתו ה-16, מתחה ביקורת חריפה על המשטרה: "אני מאוד כועסת על אנשי היס"מ, הם השתמשו בכוח מול בניי".

 

הסנגור האשים: "השוטר אמר לאם 'תסתמי ותיהי בשקט'"

שני האחים מיוצגים על-ידי עו"ד ויסאף עראף ובוריס שרמן מהסנגוריה הציבורית. הראשון, המייצג את האח הצעיר, האשים כי החוקרים לא שיתפו את ההגנה בפרטי החקירה והחשדות. "המשטרה בוחרת לנדב פרטים לכתבים, אבל לא לעורכי הדין ולבית המשפט. זו מראה שיש כאן התנהלות לא ראויה".

 

עראף טען כי מרשו ובני משפחתו זכו ליחס מזלזל מצד השוטרים.

"האמא ביקשה לתת לאחים נעליים, ואחד השוטרים אמר לה: 'את תסתמי ותיהי בשקט'. משם העבירו אותם לחקירה שנמשכה שעות ארוכות. החוק מתיר לבן משפחה אחד להיות איתם בזמן החקירה, במשטרה העדיפו להתעלם מזה". אחרי ההחלטה להאריך את מעצרם, אמר הפרקליט כי יערער על כך בבית המשפט המחוזי.

 

הבוקר נרשמה סוף-סוף אופטימיות בכרמל, לאחר שמטוס הכיבוי הגדול בעולם, ה"סופרטאנקר" האמריקני, נחת בישראל. עימו ממשיכים במאמצי כיבוי האש גם 30 מטוסי ומסוקי כיבוי נוספים, ובהם ה"איליושין 76" הרוסי. מוקדי השריפה העיקריים נכון להבוקר נמצאים סמוך לניר עציון ובהר שוקף, לאחר שהלילה הצליחו הכבאים להשתלט על הדליקות באזור החי-בר ובמזבלת עוספיה.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מאמצי הכיבוי נמשכים
צילום: דרור עינב
עו"ד ויסאם ערף. מייצג את האח הצעיר
צילום: מתי אלמליח
מומלצים