שתף קטע נבחר

המשטרה: נער מעוספיה הודה שזרק גחל נרגילה

זמן קצר אחרי שבית המשפט שחרר את שני הנערים שנעצרו בסוף השבוע, הודיעה המשטרה כי יש בידיה חשוד נוסף - נער בן 14 - שנחקר והודה כי עישן נרגילה בשטח פתוח, השליך את הנחל הבוער ולא דיווח לאיש כי המקום מתלקח. המשטרה: הוא שחזר

המשטרה ממשיכה לנסות ולאתר את האחראים לשריפה הגדולה בתולדות ישראל. חוקרי ימ"ר חוף עצרו הערב (יום ב') נער מעוספיה, בן 14, בחשד שגרם ברשלנותו לדליקת הענק בכרמל. מוקדם יותר נאלצו במשטרה להתקפל ולשחרר את שני הנערים שנעצרו בסוף השבוע, לאחר שבית המשפט המחוזי קיבל את ערעורם.

 

 

לטענת המשטרה, החשוד השלישי נעצר וכבר הודה בכך שעישן נרגילה בשטח פתוח סמוך ליישוב, השליך את הגחל ולא דיווח לאיש - למרות שראה כי המקום מתלקח. בחקירתו אמר הנער כי חזר לבית הספר לאחר שעישן את הנרגילה. הוא שחזר את המעשה לפני חוקרי המשטרה.

  

מוקדם יותר, הורה בית המשפט המחוזי בחיפה לשחרר את שני האחים שנעצרו בחשד שגרמו ברשלנות לשריפה הגדולה בתולדות המדינה. השופט אברהם אליקים קיבל את ערעורם של החשודים, בני 14 ו-16 מעוספיה, על החלטת בית המשפט השלום בעיר להאריך את מעצרם בשלושה ימים.


הכרמל בוער. גחל אחד הצית הכל? (צילום: אסנת איתן, רשות הטבע והגנים)

 

התביעה ייחסה לשני החשודים עבירות של גרימת מוות ברשלנות וגרימת שריפה ברשלנות. "מדובר בקטינים ושילוב של רשלנות וגיל צעיר הוא שילוב שיש בו כדי להקל את העבירה הקשה שעולה נגד העוררים בתיק זה", ציין השופט.  "אין מחלוקת כי אירוע השריפה מהווה טראומה לאנשים רבים, אך  אין להטיל על כתפיהם הצרות של שני קטינים אחריות לאסון הלאומי".

 

מהרגע שבו נעצרו הכחישו הוריהם וקרובי משפחתם של הנערים את דבר מעורבותם באירוע. השניים חשודים כי התרשלו ולא כיבו את האש שהדליקו. לבית משפט השלום בחיפה, שהאריך אתמול את מעצרם לבקשת המשטרה, הגיעו אביהם ודודתם של הנערים. "לא נרשה שילבישו על שני ילדים טובים את התיק הזה", הבהיר האב בבית המשפט והטיל את האחריות לפרוץ השריפה על שכניו.

 

שני האחים נעצרו בסוף השבוע בחשד לרשלנות שהביאה לתוצאות הרות אסון - 42 הרוגים, אלפי מפונים, עשרות אלפי דונמים שעלו באש ומיליוני עצים שרופים. אביהם האשים כי "באו וחטפו אותם מהבית, ממש כאילו הם היו מחבלים ולא שני צעירים לפני גיוס. אין להם שום קשר לשריפה והם אפילו לא ידעו עליה. אחד מהם ישן, והשני היה בבית הספר". 

 

האב האשים גם כי "הכל קרה בגלל רלשנות של שכנים שהלבישו עליהם את התיק. הילדים שלי לא מעשנים נרגילה, ואפשר לבדוק את זה במעבדה. אני עומד לצידם ואמשיך לעמוד לצדם. אדאג שישחררו אותם באופן מיידי. גם אני הייתי בצבא, וגם אני ובני משפחתי סייענו לכבות את השריפה בכל הימים האחרונים".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השריפה בכרמל. נער הצית את האש?
צילום: דרור עינב
מומלצים