שתף קטע נבחר

תושבי עוספיה על מעצר הנערים: "משפילים אותנו"

הנער שנעצר בחשד שגרם לשריפת הענק בכרמל שחזר בפני החוקרים את שאירע. שני האחים שנעצרו בשבת שוחררו, וביישוב הדרוזי כועסים על המשטרה שבמקום להרגיע את המצב גורמת לכך ש"כל תושבי עוספיה מועדים למעצר"

הנער מעוספיה שנעצר אתמול, יובא הבוקר (יום ג') להארכת מעצרו בבית המשפט בחיפה. אתמול שחזר הנער, בן 14, בפני חוקרי המשטרה כיצד גרם לכאורה לשריפה הגדולה בתולדות המדינה. קודם לכן שוחררו שני האחים מעוספיה שנעצרו בחשד לגרימת השריפה. תושבי המועצה הדרוזית הביעו כעס על המעצרים, וטענו כי הציבור מוסת נגדם.

 

 

לטענת המשטרה, בחקירתו הודה הנער כי השליך את גחל הנרגילה שעישן, ולמרות שפרצה במקום דליקה, חזר לבית ספרו ולא דיווח על כך לאיש.


השחזור בכרמל (צילום: באדיבות ערוץ 10)

 

מוקדם יותר, הורה בית המשפט המחוזי בחיפה לשחרר את שני האחים שנעצרו בחשד שגרמו ברשלנות לשריפה הגדולה בתולדות המדינה. 

 

תושב עוספיה, ראמי חלבי, אמר כי "במקום להרגיע את המצב, משפילים את האנשים בכל מחיר". לדבריו, התנהלות המשטרה גורמת לכך ש"כל תושבי עוספיה מועדים למעצר".

 

"רשלנות מוחלטת בחקירה" 

תושב נוסף של היישוב, סעיד חלבי, אמר כי המשטרה "מחפשת תירוצים ודרכים להאשים אנשים שלא היתה להם מעורבות בשריפה. אין לה מה לעשות". לטענתו, מנסים להסית את הציבור נגד תושבי עוספיה, ו"כל המעצרים שבוצעו מעוררים סימני שאלה".

 

חבר מועצת עוספיה, פרג' זאהר, אמר ל-ynet: "אני חושב שיש רשלנות מוחלטת בחקירה". לדבריו, המשטרה קיבלה מידע מוטעה בנוגע לחשודים שנעצרו, ואף אחד לא שואל מה האחריות של הרשויות בכל לנוגע למחדל בכיבוי השריפה.

  

בסוף השבוע נעצרו שני אחים בחשד לרשלנות שהביאה לתוצאות הרות אסון - 42 הרוגים, אלפי מפונים, עשרות אלפי דונמים שעלו באש ומיליוני עצים שרופים. אביהם האשים כי "באו וחטפו אותם מהבית,

ממש כאילו הם היו מחבלים ולא שני צעירים לפני גיוס. אין להם שום קשר לשריפה והם אפילו לא ידעו עליה. אחד מהם ישן, והשני היה בבית הספר". 

 

עו"ד וסאם עראף, המייצג את אחד החשודים ששוחררו היום, אמר ל-ynet: "אנחנו לא יודעים כיצד הגיע למשטרה המידע על הקטינים, מידע שהתברר כלא אמין". לדבריו, "אחרי שהטענות שלנו קיבלו חיזוק משמעותי היום, אני בטוח שהתיק שלהם ייסגר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שחזר
צילום: באדיבות ערוץ 10
צילום: תום גוט
השריפה בכרמל
צילום: תום גוט
מומלצים