שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  קנסות היציאה: קודם יופחתו, ואז אולי יבוטלו

  הצעת החוק לביטול קנסות הסלולר אושרה בקריאה טרומית. קודם לכן, כבר בינואר, צפוי להיכנס לתוקף התיקון בחוק ההסדרים, להגבלת קנסות היציאה לעד 8% מגובה החשבון החודשי הממוצע, כפול מספר החודשים שנותרו למנוי

  מליאת הכנסת אישרה היום (ד') בקריאה טרומית את הצעת החוק של יו"ר ועדת הכלכלה היוצא אופיר אקוניס (ליכוד), ח"כ יוליה שמאלוב ברקוביץ' (קדימה) וח"כ אורי מקלב (יהדות התורה), לביטול מוחלט של קנסות היציאה בסלולר, אחרי שאושרה בוועדת שרים לחקיקה בתחילת השבוע.

   

  הרקע להצעת החוק הוא תיקון בחוק ההסדרים, שייכנס לתוקף ב-1 בינואר, ואמור להגביל את גובה קנסות היציאה של חברות הסלולר. לפי החלטת ועדת הכלכלה - קנסות היציאה לא יהיו גבוהים מ-8% מגובה החשבון החודשי הממוצע, כפול מספר החודשים שנותרו למנוי מיום בקשת ההתנתקות שלו. ההחלטה הזאת, כך קבעה הוועדה, תחול גם רטרואקטיבית, כלומר גם על מנויים קיימים.

   

  מיד עם ההחלטה על התיקון, יצאה פרטנר בהודעה כי לא תגבה יותר קנסות יציאה. סלקום יצאה גם היא בהודעה, שאומרת בעקיפין את אותו הדבר, ואילו פלאפון מילאה את פיה מים. הצעת החוק מבקשת כעת לקבוע כי הקנסות לא רק יופחתו אלא יבוטלו.

   

  הרפורמה בקנסות היציאה מצטרפת לרפורמה הרחבה יותר בשוק הסלולר, שמנהיג משרד התקשורת, הכוללת את הגבלת גובה החשבון הסלולרי על-ידי הצרכן,
  ביטול נעילת ה-SIM ושיחות חינם באמצעות תוכנות כמו סקייפ, ניתוק הכריכה בין דור 3 לחבילות גלישה ללא מתן אלטרנטיבה הולמת וביטול דמי הקישוריות כדי להכניס שחקנים חדשים לשוק – מפעילים ומפעילים וירטואליים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המקצוענים
  מומלצים