שתף קטע נבחר

העימות נמשך: "ברק מנסה להכפיש את אשכנזי"

גורמים צבאיים יצאו להגנתו של הרמטכ"ל היוצא לאחר ששר הביטחון הטיח בו ביקורת נוקבת. לטענתם, ברק מנסה "לסובב על פיהן את העובדות והמציאות" וליצור מצג שווא לפיו רב-אלוף אשכנזי ניסה לסייע לחשוד בזיוף "מסמך גלנט" לצאת מהארץ

המלחמה בין שר הביטחון והרמטכ"ל היוצא נמשכת: גורמים צבאיים ניסו הערב (יום ה') "להשיב אש" לעבר אהוד ברק, מבלי להסתכן באמירות לא ראויות מצד לובשי מדים, לאחר שתקף את רב-אלוף גבי אשכנזי על בעיות "ערכיות ומקצועיות".

 

הצבא בטלטלה - כל הדיווחים ב-ynet:

 

"לא נותר לנו אלא להצר על הניסיונות החוזרים ונשנים להכפיש את שמו של רב-אלוף אשכנזי, ולנצל שוב ושוב את בחירתו שלא להגיב באופן גורף להאשמות מסוג זה", אמרו הגורמים. במוקד המתיחות, טענות של ברק על התנהלותו של אשכנזי לאחר שלצה"ל הגיע מידע על כוונה מצדו של סגן-אלוף (מיל') בועז הרפז, החשוד בחיבור "מסמך גלנט", לצאת לחו"ל.


ברק ואשכנזי. "האשמות חסרות כל בסיס" (צילום: AP)

 

בימים האחרונים נרשמו חילופי האשמות בין הלשכות של השניים סביב המידע שהתקבל על הרפז. בסביבת ברק טענו כי הרמטכ"ל לא סייע לאסור את יציאתו של הרפז מגבולות המדינה, בעוד שבצה"ל טוענים כי הדבר כלל אינו בסמכות הצבא. ספק עד כמה העניין עצמו קריטי, כמו המאבק שמתנהל בין האישים.

 

מבוכה בקרב הקצינים הוותיקים 

הגורמים הצבאיים אומרים כי טענותיו של ברק הן "האשמות חסרות כל בסיס שאין בהן אלא ניסיון להטיל דופי. האשמות

אלה תכליתן לסובב על פיהן את העובדות והמציאות וליצור מצג שווא, כאילו והרמטכ"ל ולשכתו מבקשים לסייע לבועז הרפז לעזוב את הארץ ולא כך הוא".

 

עוד ציינו הגורמים כי "הרמטכ"ל שהה בימים של תחילת העיסוק בנושא בבריסל, בכנס ראשי צבאות מדינות נאט"ו ועודכן בנושא בדיעבד. גם לאחר חזרתו של הרמטכ"ל מחו"ל, המשיך סגן הרמטכ"ל לרכז את העיסוק בנושא, ללא כל התערבות מצד הרמטכ"ל".

 

בצה"ל נשמעה היום ביקורת נוקבת על המאבקים שמתנהלים בין השר לרמטכ"ל. "אין ספק שזאת גם הסיבה לאי-הארכת כהונת הרמטכ"ל, וההחלטה על מינוי רמטכ"ל זמני", טען קצין בכיר. הוא הוסיף שהוא וחבריו, המשרתים שנים רבות בצבא, מעולם לא הרגישו מובכים כל כך ממה שקורה בצה"ל.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אשכנזי. הותקף
צילום: דובר צה''ל
שר הביטחון ברק
צילום: AFP
מומלצים