שתף קטע נבחר

צילום: מיכאל קרמר

המבקר: דו"ח גלנט מדויק, עומד מאחוריו ב-100%

מיכה לינדנשטראוס הבהיר כי אינו מתחרט על הדו"ח שהוביל לביטול מינוי גלנט וסלל את דרכו של האלוף גנץ לרמטכ"לות: "טובי אנשינו עבדו עליו ימים שלמים". מההאשמות שהטיח בו גלנט הוא לא מתרגש: "זכותו של כל אדם לבקר, גם את המבקר"

בדיקת פרשת הקרקעות על-ידי מבקר המדינה מיכה לינדנשטראוס הובילה להדחתו של האלוף יואב גלנט מכס הרמטכ"ל, שבועות ספורים לפני שהיה אמור להיכנס לתפקיד. יום לאחר שנודע כי האלוף בני גנץ ימונה למפקד הצבא, הבהיר אחר הצהריים (יום א') המבקר כי אין בו חרטות.

 

מינוי הרמטכ"ל - הכותרות האחרונות ב-ynet:

 

במהלך סיור שערך ביישובי הכרמל שנפגעו בשריפת הענק לפני כחודשיים, אמר לינדנשטראוס כי הממצאים שהעביר ליועץ המשפטי לממשלה הינם מדוייקים והוא עומד מאחוריהם ב-100 אחוז. "מי שיקרא את הדו"ח שחיברנו, היועץ המשפטי לממשלה ואני, יבין טוב מאוד מדוע קיבלנו את ההחלטה. טובי אנשינו עבדו עליו ימים שלמים", אמר.


האלוף יואב גלנט. "זכותו של כל אדם לבקר" (צילום: עידו ארז)

 

בתגובה להתבטאויות של גלנט נגדו אמר לינדנשטראוס כי "זכותו של כל אדם לבקר, גם את המבקר עצמו. גם אני נתון לביקורת אבל התפקיד שלי כמבקר המדינה הוא לקבוע אם גלנט פעל כשורה". על אסון הכרמל הוא אמר כי ישנה עוד הרבה עבודה, אך משרדו משקיע את כל המשאבים כדי להגיע במהירות האפשרית לחקר האמת ולפרסם את הדו"ח על שריפת הענק.

 

היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, החליט שלא להגן על מינויו של גלנט לרמטכ"ל בעתירה שהוגשה לבג"ץ, לאחר שלינדנשטראוס קבע כי הוא השתלט על שטח ציבורי, לא אמר אמת בתצהירים, וביקש אישורים בדיעבד. בעקבות זאת נאלץ שר הביטחון לוותר על המינוי, ואמש הוא הודיע על כוונתו למנות את סגן הרמטכ"ל לשעבר, האלוף בני גנץ, לתפקיד.

 

האלוף גלנט טען, מצדו, כי מבקר המדינה עבר על החוק וחרג מסמכותו כאשר פתח בחשאי

בבדיקת התנהלותו בפרשת הקרקעות. "חקירה כזו דינה בטלות מעיקרה, בעיקר מכיוון שיש בה לא רק ריב סמכויות בין המבקר ליועץ, אלא גם חדירה אסורה לתחום סמכותו הבלעדי של בית המשפט", מסר בתשובה לעתירה לבג"ץ נגד מינויו.

 

מי שהיה אמור להיכנס בשבוע הבא ללשכת הרמטכ"ל הגיש הבוקר עתירה משלו לבג"ץ, נגד ביטול מינויו. הוא דורש להחזיר את שאלת המינוי לוועדת טירקל לבחינת מינויים, בתקווה שתיתן אור ירוק למינויו. עם זאת, בקשתו לצו ביניים נדחתה. בתגובה לעתירה מסרה המדינה כי "הממשלה הגיעה למסקנה שאין מדובר במינוי ראוי, ולכן אין הכרח שגם הוועדה תחווה את עמדתה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לינדנשטראוס. "מי שיקרא - יבין"
צילום: גיל יוחנן
מותר לבקר גם את המבקר. גלנט
צילום: חיים הורנשטיין
הרמטכ"ל הבא, בני גנץ
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים