שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  צילום: Index open

  לא לפחד כלל

  ערוץ הידברות, המשודר גם בכבלים וגם בלוויין, הוא בית מרשים לתכנים יהודיים המוגשים בגובה העיניים. אבי שושן שמח מאוד לגלות שלרבנים-מפחידנים אין מקום במספר 97 בשלט

  אם יש דבר אחד שממנו אני פשוט נרתע ולא מתחבר בכלל, וצר לי על חילול השם שאני עושה פה, אלו הן הרצאות תורניות של רבנים.

   

   

  לא משנה מי יהיה הרב ומה התכנים, מספיק לי לראות רב עומד ליד סטנד ומתחיל לנסות להיות מודרני, שנון, מצחיק ומגניב, ומביא חידושים על התורה שרק הוא מבין אותם, ואני באופן אוטומטי להיות תלמיד ישיבה תיכונית בן 16 שמנסה להישאר ער בכוח בהרצאות המשעממות שהאביסו עליי בילדות, ובעיקר לניסיונות הלא מוצלחים שלי להתפלח מהן.

   

  צפו בפרומו לערוץ הידברות. "בואו נכיר מחדש"

   

  אך חמור מכך הוא שלא מספיק שאמא שלי שלחה אותי לאותה ישיבה, עד היום היא מצלצלת אלי כמעט מדי יום ומפצירה בי לפתוח את ערוץ הידברות (97 בהוט ויס), כי בדיוק מתחיל הרב פנגר לדבר וההרצאות שלו זה "משהו משהו". כך שמבחינתי, כתיבה על הערוץ היא בחירה בין שתי אפשרויות: האחת, להתמודד עם טראומות הילדות שלי ולעשות בדרך נחת רוח לאמא, או שוב לנסות להתפלח. בחרתי להתמודד.

   

  זפזופים נוספים

   

  האמת היא, שכאשר בערוצים הגדולים משודרים תכנים פיקנטיים, מסעירים ודינמיים, צריכים סיבה טובה מאוד ללחוץ 97 בשלט ולצפות בערוץ הידברות. ליתר דיוק, צריכים סיבה ממש ממש טובה. כי עם כל הכבוד לשרשרת הרבנים והמנחים בערוץ, הרבה יותר מסעיר לגלות מי הועף מ"היפה והחנון", לשמוע בחדשות מתי יירד סוף סוף מחיר הדלק, ולגחך בלי סוף על ההתנהלות של ברק.

   

  כאן לא מקללים את שולמית אלוני

  ערוץ 97 נראה כמו אי בודד שכמעט ואין לו מקום בנוף הטלוויזיוני. מה עוד שביום יום אני כבר בקושי מוצא עצמי יושב מול הטלוויזיה ומוצא מה לראות (בחיי, מאז שפרשתי מצפייה ב"האח הגדול" נגמרו לי חיי החברה), לכן, אם כבר אני יושב מול המסך, תנו לי קצת אסקפיזם עם עוד פרק של "גוסיפ גירל".


  יהודה סעדו מתארח. כאן מסבירים בגובה העיניים (צילום: ערוץ הידברות)

   

  אבל האמת היא שאם כבר כן יושבים וצופים בו, מדובר בערוץ שכשמו כן הוא - לדבר. בניגוד לרבנים שהיכרתי מהישיבה או כאלה שהלכתי בעבר להרצאה וחצי שלהם כמו הרב אמנון יצחק או דניאל זר,

  פה לא משמיצים את שולמית אלוני או מאיימים שהנשמה שלנו תישרף בגיהינום אם לא נחזור בתשובה עכשיו. אין כאן איומים שכל כך אופייניים למחזירי בתשובה רבים, שיודעים בביטחה קורה בעולם הבא ועסוקים רק בלהפחיד. הרבנים של הידברות, למרבה השמחה, באמת מסבירים על היהדות בגובה העיניים ובחיוך מתיק שפתיים.

   

  בזפזופ אקראי לערוץ מצאתי הרצאה על רווקות מאוחרת. עוד תוכלו למצוא שם גם את "עונג שבת" - תוכנית אירוח לא רעה בכלל עם נתי רביץ, שמצליחה להעביר את אווירת שולחן השבת אל המסך הקטן. עוד בערוץ נמצאים הרב יצחק פנגר (שמסתבר שהיה פעם נזיר במנזר השתקנים), שהצליח לעשות את הנחשב לבלתי אפשרי - להוציא ממני חיוך בהרצאה תורנית.

   

  קטן-גדול

  למייסד הערוץ והרב הראשי שם קוראים הרב זמיר הכהן, לצורך הדוגמה נפוליאון הרבני: איש צעיר ונמוך מאוד, אבל כריזמטי, חדור מטרה ומתברר שגם בעל עדת מעריצים גדולה.


  מתוך שידורי הערוץ. ריאליטי אמיתי

   

  הוא הרצה על חינוך הילדים ונראה שהקהל היה מאוד קשוב אליו. בהמשך אותה תוכנית שודרה הפינה "השגחה פרטית" המרתקת, במסגרתה התוודו המרואיינים איך אלוהים נגע בהם ושמר עליהם. ריאלטי אמיתי. אחת מספרת איך כמעט מתה ולמרות עצת הרופאים חזרה לחיים, השני מספר איך לקח פטריית הזיה בהודו ובדרך נס מצא את דרכו חזרה לישראל.

   

  אני לא יודע אם אמשיך לצפות בקביעות בערוץ 97. בכל מקרה שמחתי לגלות שהרבנים שם לא פנאטים וקנאים לאלוהים שלהם, אלא מבינים שהוא של כולם. במילים אחרות, באתי לקלל ויצאתי מברך.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ערוץ הידברות. רחוק, אבל לא רע בכלל
  לאתר ההטבות
  מומלצים