שתף קטע נבחר

הרב אלון: "שבית דין יגיד - חלאס, שקרנים"

הרב שובר את שתיקתו, ויוצא לראשונה במתקפה נגד חברי פורום "תקנה", אותם הוא מאשים ב"רצח מתמשך עם וידוא הריגה בלי הנד עפעף". מקורביו: "זו ארץ אוכלת יושביה"

הטבעת המשפטית הולכת ומתהדקת סביב הרב מוטי אלון, עם ההחלטה מהבוקר (יום ה') להגיש נגדו כתב אישום ולהעמידו לדין – בכפוף לשימוע – בפרשת המין במרכזה הוא עומד. הערב, לראשונה, התייחס הרב לדברים הקשים במהלך ראיון בערוץ 10, ויצא במתקפה נגד חברי פורום "תקנה", אותם האשים ב"רצח מתמשך עם וידוא הריגה בלי הנד עפעף".

 

 • כנסו לפייסבוק של ynet

   

  לפני כשנה חשף פורום "תקנה", הגוף הציוני-דתי המטפל בהטרדות מיניות מצד בעלי מרות וסמכות, את החשדות החמורים נגד הרב.

  בין היתר, עלו חשדות לעבירות מין שבוצעו, לכאורה, בשני מתלוננים קטינים בשנים 2003 ו-2005. בעקבות זאת, הורה היועץ המשפטי לממשלה לפתוח בחקירה, ובאוגוסט הודיעה המשטרה כי יש תשתית ראייתית המעידה על ביצוע מעשים מגונים על-ידי הרב.

    

  "אחרי כמה שעות ארוכות של חקירה במשטרה, יצאתי החוצה ובכיתי מהתרגשות", אמר הרב אלון לכתב אבישי בן-חיים. לדבריו, הוא מעדיף "עוד אלף שעות שם, ולא דקה אחת לפני הגוף האיומי הזה".

   

  "אני לא שותף לזה"

  הרב אלון, מבכירי רבני הציונות הדתית, מלא טענות כלפי פורום "תקנה": "אם דברים יוצאים בצורות הללו, זאת אומרת שהמגמה היא קינאה, הלבנת פנים ושנאה", אמר. לדבריו, במשך השנים האחרונות לא יצרו חברי הפורום כל קשר ישיר עמו, למעט "פעם אחת", כדבריו. "אישה אחת מהפורום צלצלה - כדי לקלל את אשתי. זה היה הטלפון היחיד בארבע שנים".

   

  הטענות של מקורבי הרב לפיהן היה נתון תחת מסכת איומים מצד חברי "תקנה", מוצאות את ביטויין בדברים שאמר הערב:

  "היו ימים שקשה לתאר. קשה לחזור מאזכרה של ילדה... להגיע הביתה כשאשתי מקבלת אותי בקול רועד, שכן כבר צלצלו לברר אם זה נכון שהייתי באזכרה".

   

  את שתיקתו הארוכה מסביר הרב בהחלטה שלא להיגרר לדיון הציבורי בעניינו: "אם יש לאנשים משהו להגיד - שיבואו להגיד אותו במקום שאומרים אותו בני אדם מתורבתים, בוודאי בני תורה. אנחנו לא מדברים מעל צהובונים. מה הולך פה? אין משפחה? אין ציבור? כל ילד במדינת ישראל צריך להיות שותף? גרסתי יכולה להיות חלק מהמשחק הזה בכלל? גרסתי היא שאני לא שותף לזה".

   

  מפורום "תקנה" לא התקבלה תגובה לדברים.

   

  מפגן תמיכה ברב

  החלטת הפרקליטות הבוקר, עוררה תקווה בסביבתו של הרב אלון, ויש מי שסבור כי המלך ינקה אותו ציבורית מהכתם שדבק בו. הרב אלון עצמו אמר כי "ראוי לנהל את המשפט במקום שבו צריכים דברים להישמע", והוסיף: "שבית דין יגיד: חלאס, שקרנים".

   

  מקורבים לרב הבהירו היום כי הרב ימשיך כרגיל בהפצת התורה בכל רחבי הארץ, כפי שנהג בחודשים האחרונים.

  הלילה קיים לתלמידיו ליל לימוד מיוחד בנושא "שמחת חודש אדר" – אירוע שסיומו בבוקר, בתפילת שחרית על קבר רבי שמעון בר יוחאי במירון. בשעות שלפני האירוע הופצו הודעות הקוראות לציבור להשתתף בלימוד, ונראה כי הוא יהפוך למפגן תמיכה נוסף ברב.

   

  אחד מתלמידיו הקרובים אמר ל-ynet: "הציבור יראה כך אילו עבירות 'חמורות' מייחסים לרב, ויבין בעצמו עד כמה זה מגוחך". לדבריו, "הרב נחקר על חיבוק חם ונשיקה בראש", ובסטנדרטים "חילוניים" - כאשר מדובר בבעל סמכות חינוכית ובתלמידים קטין - הדבר אכן מתפרש מיד כמעשה מגונה. לעומת זאת, טען, הדתיים מבינים כי זו פרשנות מופרכת, ובמיוחד אלה המכירים מקרוב את הרב אלון ואת דרכו.

   

  עוד טען, כי המשטרה והפרקליטות מפעילות כלפי הרב אלון שיטות דומות לאלה שמפעילים על פושעים כבדים, בכך שהיא מנסה להפליל אותו בעבירות קלות מאוד, מתוך הערכה שביצע עבירות חמורות בהרבה, שלא ניתן להוכיח או שחלה עליהן התיישנות. "הם מאמינים למה שאמר פורום 'תקנה', ולכן לא יכולים להרשות לעצמם להוציא אותו נקי", אמר התלמיד. "עצוב מאוד לראות מה שעושים לאנשים הכי טובים במדינה הזו. זה מה שהיה גם עם גלנט. זו ארץ אוכלת יושביה".

   

 • רוצים לזכות באוטו? השתתפו בתחרות הנהג החסכוני בפייסבוק שלנו
 •  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  "קנאה, הלבנת פנים ושנאה". הרב אלון
  צילום: מתי אלמליח
  מומלצים