שתף קטע נבחר

נסגר התיק נגד הסוכן הסמוי שנחשד באונס ילדה

הפרקליטות סגרה את התיק נגד המודיע המשטרתי בן ה-22, שהפליל 18 מתושבי נתניה שסחרו בסמים. עורך דינו של נער חשוד בפרשה, שמייצג גם חשוד בסחר בסמים: "אם הוא לא היה סוכן סמוי, התיק היה נותר פתוח". הפרקליטות: "אין די ראיות"

חודשיים לאחר מעצרו של הסוכן הסמוי בחשד לאונס ילדה אותה הכיר בפייסבוק, סגרה היום (ה') הפרקליטות את התיק נגדו. המודיע המשטרתי בן ה-22 נעצר עם מספר נערים אחרים, בעקבות תלונתה של בת 12 נגדם. בפרקליטות אמרו כי "אין מספיק ראיות להגשת כתב אישום נגדו", אך עורך דינו של אחד הנערים, שמייצג גם את אחד מהחשודים בסחר בסמים שהפליל הסוכן, טען כי "אם הוא לא היה סוכן סמוי שצריך להעיד, התיק לא היה נסגר".

 

  

הפרשה נחשפה לראשונה ב-ynet בתחילת חודש ינואר. בתחילה נעצרו מספר נערים בני 13-15, שהודו כי קיימו עם הנערה יחסי מין, אך טענו כי היחסים היו בהסכמה והיא הציגה את עצמה כבוגרת. הם נחקרו מספר פעמים ובסיום חקירתם שוחררו למעצר בית, והתיק שנפתח להם לא נסגר לפי שעה.

 

בתלונתה סיפרה הנערה כי אמנם קיימה יחסי מין בהסכמה עם הנערים, אך אמרה כי צעיר בן 22 ונער בן 17, שגם אותם הכירה ברשת החברתית, אנסו אותה תוך שימוש בכוח. הם נעצרו, הודו בקיום יחסי מין עימה, אך טענו כי אלו היו בהסכמה - וגם הם אמרו שהיא נראתה מבוגרת לגילה. ב-ynet נחשף אז כי החשוד בן ה-22 הוא סוכן סמוי שהופעל ע"י היאחב"ל והפליל 18 מתושבי נתניה שסחרו בסמים. נגד המופללים הוגשו כתבי אישום והסוכן הסמוי אמור להעיד נגדם בבית המשפט.


החשוד באונס. כבר לא במעצר, וגם התיק נסגר (צילום: עידו ארז)

 

בעקבות הארכת מעצרו של הסוכן הגישה עו"ד תרצה קינן, המייצגת אותו מטעם הסנגוריה הציבורית, ערעור לבית המשפט המחוזי בפתח תקווה. המשטרה, שבימים כתיקונם מתייחסת לחשודים באונס בחומרה, אפילו לא טרחה להגיע לדיון בערעור והסתפקה בשליחת מכתב, שבו כתבה כי היא לא מתנגדת לשחרור החשוד למעצר בית. במשטרה טענו אז כי אין קשר בין הסכמתם לשחרורו ממעצר לבין היותו סוכן סמוי.

 

"הפרקליטה החליטה לפני שידעה על היותו סוכן סמוי"

היום מתברר כי הוחלט לסגור את תיק האונס נגד הסוכן הסמוי. בפרקליטות אישרו את ההחלטה, עליה עו"ד קינן לא קיבלה הודעה: "לא שמעתי שהחליטו לסגור את התיק". לעומת זאת, תיק החקירה נגד בן ה-17, החשוד השני באונס, ושאר התיקים שנפתחו לנערים הנוספים, הועברו לפרקליטות מחוז מרכז לצורך החלטה על המשך ההליכים. תיקים אלו עדיין לא נסגרו.

 

עו"ד מירון רוזנטל, שמייצג את אחד הנערים שנעצרו, נחקרו ושוחררו, אמר כמו עו"ד אלי בניה, סניגורו של החשוד השני באונס, כי לא קיבלו הודעה על סגירת התיק. "אני בטוח שתיק האונס נגד הסוכן נסגר מכיוון שהוא איים שאם לא יסגרו לו את התיק, הוא לא יעיד נגד הנאשמים אותם הוא הפליל בהיותו סוכן סמוי", אמר עו"ד רוזנטל, המייצג גם את אחד הנאשמים שהופללו על ידי הסוכן הסמוי. "חבל שלמשטרה, ליאחב"ל ולפרקליטות חשוב יותר להפליל סוחר סמוי מאשר להכניס לכלא אנס של ילדה קטנה".

    

ממשרד המשפטים נמסר בתגובה, בשם פרקליטות מחוז מרכז: "לאחר בחינה מעמיקה של חומר החקירה נמצא כי אין מנוס מסגירת התיק בהיעדר ראיות מספיקות. המסקנה כי לא ניתן יהיה להוכיח את אשמתו של החשוד בביצוע עבירת אינוס, בשל קושי ראייתי משמעותי, נתגבשה אצל הפרקליטה שבחנה את החומר, עוד בטרם היה ידוע לה על היותו סוכן בתיק אחר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עו"ד תרצה קינן
צילום: יריב כץ
עו"ד מירון רוזנטל
עו"ד אלי בניה
צילום: עידו ארז
מומלצים