שתף קטע נבחר

הגז לא חוזר? דליפה בצינור הגז המצרי

מהנדסים עובדים על תיקון התקלה. אתמול הודיעה חברת אמפל שהגז אמור לחזור היום אחרי יותר מחודש של הפסקה. הבוקר העריך מומחה הנפט המצרי ד"ר עמרו חמודה כי כמויות הגז שהיו אמורים להיות מוזרמים החל מהיום דרך הצינור באלעריש יהוו רבע מהכמות שעברה בו לפני הפיצוץ ב-5 בפברואר

הגז המצרי עוד לא מגיע: חברת הגז המצרית EMG הודיעה לישראל שבבדיקות לחץ שנעשו בשעות האחרונות נתגלתה דליפה באחד מאטמי הצינורות, ולכן קיים חשש שהגז ממצרים לא יגיע היום (ב').

 

 

מהנדסי החברה עובדים על תיקון התקלה בשעות אלו. אתמול (א') הודיעה חברת אמפל, באמצעותה מחזיק יוסי מימן 12.5% ב-EMG, שהגז אמור לחזור היום זאת לאחר יותר מחודש של הפסקה.

 

הפסקת הזרמת הגז נגרמה עקב פיגוע חבלני בצינור ההולכה שבדרום סיני, בבוקר ה-5 בפברואר. בשלב זה לא ברור האם תפוקת הגז תחזור במלואה או באופן חלקי. יצוין כי הנזק למשק הישראלי כתוצאה מחסרונו של הגז נאמד על ידי משרד התשתיות ב-6 מיליון שקל בכל יום.

 

בעיתון הפאן ערבי "א-שרק אלאווסט" העריך מומחה הנפט המצרי ד"ר עמרו חמודה כי כמויות הגז שהיו אמורים להיות מוזרמים החל מהיום דרך הצינור באלעריש יהוו רבע מהכמות שעברה בו לפני הפיצוץ ב-5 בפברואר. חמודה מנה שתי סיבות להקטנת כמויות הגז - הצורך של מצרים בגז הטבעי לשוק המקומי וחוסר היציבות הבטחונית בסיני.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פיצוץ צינור הגז, תחילת פברואר
צילום: AFP
מומלצים