שתף קטע נבחר

מסתמן: הרדיו החרדי יתחיל להשמיע נשים

רגע לפני הסנקציות הוחלט על פשרה, לפיה תקצה תחנת "קול ברמה" רצועות שידור מיוחדות לנשים. ברשות השנייה מתכוונים לאשר את ההצעה, אך ב"קול ברמה" מצננים את ההתלהבות: "העלאת נשים תתאפשר בתנאים מוגבלים ובעתות חירום"

תחנת הרדיו החרדית "קול ברמה", תתחיל להשמיע בקרוב קולות נשים בשידוריה - כך סוכם בישיבת ועדת הרדיו של הרשות השנייה, שדנה היום (ד') בנושא.

 

 • הצטרפו לפייסבוק של ynet וקבלו עדכונים חמים וסרטונים בלעדיים

   

  לאחרונה התקבלה ברשות השנייה תלונה נגד התחנה, בגין היעדר מוחלט של נשים בתוכניותיה – בין אם כמגישות, ובין אם כמשתתפות – לאחר שנשים לא הועלו לשידור. ב-ynet אף פורסמה כתבה המתארת את המצב המוזר בתחנה, שבו תוכניות מיוחדות לנשים מוגשות על-ידי גברים בלבד, והמאזינות נדרשות לשלוח מתכונים ושאלות באמצעות פקס. כעת מתחייבת התחנה להקצות בלוח השידורים שלה זמן מיוחד שבו תשדרנה נשים.

   

  רגע לפני הסנקציות

  בדיון שקיים היום יו"ר ועדת הרדיו של הרשות, העיתונאי יוסי אליטוב, ציינה הוועדה כי היא רואה

  בהצעת התחנה החרדית התחלה של מהלך חיובי, וכי ישנה חשיבות בהסדרת העניין בהידברות ובהסכמה, מבלי צורך להגיע לסנקציות שיוטלו עליה.

   

  תחנת הרדיו "קול ברמה" פועלת במסגרת זיכיון של הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו, והיא אחת משתי תחנות רדיו חרדיות (יחד עם "קול חי"), ומוגדרת כתחנה "תורנית ספרדית".

   

  יו"ר מועצת הרשות השנייה, ד"ר אילן אבישר, אמר כי ימליץ לחבריה לקבל את המלצת ועדת הרדיו. עם זאת הוסיף, כי התחנה תידרש לספק הבהרות ליישום המתווה שאושר בלוחות זמנים מוגדרים, תוך ארבעה חודשים.

   

  "במידת הצורך - נבחן מחדש"

  אלא שבתחנת "קול ברמה" ממהרים לצנן את ההתלהבות, ואומרים כי העלאת נשים לשידור תתאפשר "בשני מקרים בודדים: הראשון - בעיתות חירום בלבד, והשני - ברצועה שבועית בודדת, שתאפשר אך ורק העלאת נשים לשידור, בכדי שאלו תוכלנה להביע דעתן בנושאים שונים".

   

  גם המהלך הזה, על פי אנשי התחנה, ייעשה "בתהליך הדרגתי ומבוקר, שמטרתו לבחון את השפעת המהלך הרגיש על ציבור המאזינים הגדול של התחנה, ובמידת הצורך לבחון את הנושא מחדש, לרבות חזרה למצב הנוכחי".

   

  בתחנה אומרים כי המהלך נעשה "בעקבות פניית ארגונים חילוניים ורפורמיים לרשות השנייה. לאחר דין ודברים מול הרשות, ובהמלצת הוועדה הרוחנית של התחנה - הוחלט לאפשר שידור קול אישה", אך כאמור, בתנאים מוגבלים ביותר.

   

  "תחנת 'קול ברמה' הוקמה בכדי לתת שירות הולם וראוי לציבור החרדי, על כל גווניו, ותמשיך לשמור על העיקרון של 'כל כבודה בת מלך פנימה'".

   

  ועדת הרדיו קיבלה את נוסח הפשרה, והוא יועבר להצבעה עם המלצת יו"ר המועצה, כך שההערכה היא כי ההצעה תאושר סופית.

   

  לפני כחודשיים נדרש הרב עובדיה יוסף לסוגיית השמעת נשים ב"קול ברמה", ופסק כי מותר להשמיע ברדיו קול של אישה מדברת. מהתחנה נמסר אז כי לא נעשתה כל פנייה מטעמם למנהיג ש"ס, וכי לא צפוי שינוי במדיניות התחנה בכל הנוגע להשמעת נשים. היום זה השתנה.
 •  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  עד כה - ללא נשים
  צילום: ניר קפטן
  מומלצים