שתף קטע נבחר

המועצה לצרכנות: לבטל מגבלת התווים ב-SMS

מנכ"ל המועצה קרא לשר התקשורת כחלון לבטל את מגבלת 70 התווים בהודעות SMS. בנוסף, קראו במועצה להגביל גובה התשלום על ההודעות: "עלות ההודעה לחברות היא חצי אגורה לכל היותר, הצרכנים נדרשים לשלם 20-60 אגורות"

המועצה הישראלית לצרכנות פנתה היום (ד') במכתב לשר התקשורת משה כחלון, בו היא קראה לבטל את מגבלת התווים בהודעות SMS וכן להגביל את גובה התשלום על הודעת SMS בודדת.

 

 

מנכ"ל המועצה, עו"ד אהוד פלג, כינה כ"שערורייה" את העובדה שחברות הסלולר מגבילות את אורך המסרונים הכתובים ל-70 תווים בלבד, הכוללים בתוכם גם מרווחים וסימני פיסוק.

 

המשמעות של ההגבלה היא שברגע שהלקוח חוצה את קו 70 התווים (גם אם התו ה-71 הוא פסיק או אות בודדת), חברת הסלולר תגבה ממנו תשלום, ממש כאילו שלח SMS נוסף. "ההגבלה גורמת למסרונים רבים להיות מסרונים כפולים ומשולשים המחויבים בהתאם בכפולות של המחיר", אמר פלג.

 

המועצה לצרכנות יצאה גם נגד "מחירי המסרונים הגבוהים". לטענתה, לחברות הסלולר אין כמעט עלויות בגין שירותי ה-SMS ומנגד – הן גובות עליו מחירים שאין כדוגמתם בעולם. לפי נתוני המועצה, עלות SMS לחברות הסלולר הוא לכל היותר חצי אגורה, בשעה שהצרכנים בישראל נדרשים לשלם בין 20 ל-60 אגורות למסרון.

 

במכתבו לשר כחלון כתב פלג כי "נראה שהאמצעי היחיד להתגבר על נטייתם של עסקים להשיא רווחים בשירותים בהם קיים כשל שוק ללא התחשבות בצרכנים, הוא התערבות רגולטורית".

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
תשלום מלא, גם על פסיק קטן
צילום: undex open
מומלצים