שתף קטע נבחר

החרדים בירושלים: 'מחאה אדירה' על אירועי הקיץ

במעמד מנהיגי העדה החרדית, צפויה להיערך מחאה רבת משתתפים נגד עיריית ירושלים, המארגנת "אירועי חוצות מתועבים". החרדים אף מוחים על כך שההכנות להפגנת מחאת הדיור במוצאי השבת שעברה היו כרוכות בחילול שבת

העדה החרדית בירושלים מתכננת הערב (יום ה') הפגנת מחאה רבת משתתפים נגד העירייה. לטענת המארגנים, אירועי הקיץ בבירה אינם מתאימים לעיר הקודש, ובמקרים מסוימים אף גורמים לחילול שבת. מדובר בעצרת גדולה מהרגיל, כשבראש המפגינים יעמדו רבני העדה - כולל מנהיג הפלג הקיצוני, הגאב"ד, הרב יצחק טוביה וייס.

 

פשקווילים רשמיים מטעם העדה החרדית נתלו אמש בשכונת מאה שערים, ובהם נקראים כל התושבים להשתתף במאבק: "קטן וגדול שם הוא, אל ישתמט אחד מחובת הציבור".  

 

בדרך לשכונות החרדיות

תחת הכותרת "זעקת ירושלים" נכתב בפשקווילים כי המחאה מכוונת נגד "הריסת ירושלים וקדושתה

על ידי עיריית ירושלים, בארגון אירועי חוצות מכוערים, והריסת השכונות הוותיקות בעיר הקודש". במודעות צוין כי "במעמד זה גם יעוררו רחמי שמים על הצרות והאסונות שפקדו את עם בני ישראל בתקופה האחרונה, רחמנא ליצלן".

 

ביטאון העדה החרדית "העדה" שיפורסם מחר, הקדיש את הכותרת הראשית ל"מחאה אדירה" זו נגד "אירועי חוצות מתועבים של עיריית ירושלים ושות'".

 

לטענת המארגנים, חלק מהאירועים יתקיימו בדרכים המובילות אל השכונות החרדיות, מה שמבחינתם הוא כהוספת חטא על פשעי העירייה.

 

לחרדים טענות מיוחדות על כך ש"ביום שישי הבא עלינו לטובה, מתכננים לקיים 'מופע תרבות' בצמידות למרכז השכונות החרדיות בירושלים עיר הקודש, ברחוב הנביאים, ליד בית החולים 'ביקור חולים', בסמוך לרחוב שטראוס ולבנייני העדה החרדית. כל הפניות להפסיק את הפגיעה בקדושת ירושלים הושבו ריקם".

 

יו"ר ועדת השבת של העדה, הרב יוסף רוזנפלד, ציין כי העירייה חיללה שבת בהתארגנות להפגנת המחאה החברתית במוצאי השבת שעברה, בהקמת במות ומערכות הגברה ותליית שלטים בצהרי יום השבת.

 

בעקבות כל אלה קוראים המארגנים לציבור "לקיים חובתנו, מצוות מחאה, כדת של תורה, ולקנא את קנאת השבת בירושלים עיר הקודש".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
החרדים מוחים
צילום: גיל יוחנן
מומלצים